Dlaczego przepłacamy za abonament komórkowy?
Nowe!

Dlaczego przepłacamy za abonament komórkowy?

Koniec umowy to jeden z najprzyjemniejszych momentów dla osób posiadających telefon komórkowy w abonamencie. Część klientów decyduje się na przedłużenie kontraktu i negocjuje nowe warunki, a inni postanawiają zmienić operatora i przenieść swoje usługi. Większość oczami wyobraźni widzi już najnowsze modele telefonów, nieograniczony Internet mobilny, a także bezkres rozmów i smsów. Tak działa marketing i język korzyści stosowanych przez dostawców telefonii komórkowej, który bardzo często przyczynia się do tego, że klienci przepłacają za abonament czy wartość telefonu. Jednak istnieją sposoby, aby uniknąć reklamowej pułapki, świadomie wybierając najlepszą ofertę. Mogłoby się wydawać, że znalezienie optymalnego rozwiązania za najlepszą cenę, wymaga dużej ilości czasu, ale nic bardziej mylnego. W sieci można znaleźć sposoby, aby szybko porównać najlepsze telefony i zapłacić za nie możliwie najlepszą cenę. Przedstawiamy krótki poradnik, który na pewno będzie pomocny, jeżeli zależy Wam na wyborze najlepiej dopasowanego abonamentu, spośród tysięcy propozycji dostępnych na rynku.

Komorkomat.pl - porównywarka GSM

fot: blog.vodafone.co.ukSkuteczne negocjacje

Operatorzy komórkowi prowadzą biznes, więc ich działania są nastawione na zyski i nie należy się spodziewać, że będą robić swoim klientom prezenty, a sami dokładać do interesu, choć niekiedy tak sformułowany jest przekaz reklamowy największych sieci. Od tego ile zapłacisz za abonament zależy nie tylko dywidenda spółki, ale także prowizja pracownika, który przedłuża z Tobą umowę, a także jego przełożonego i przełożonego jego przełożonego. Jak widzisz łańcuszek zainteresowanych tym, abyś przepłacił za usługi jest całkiem długi, więc musisz być przygotowany na twarde negocjacje. Na pewno warto złożyć wypowiedzenie umowy, które będzie jasnym komunikatem, że obecne warunki Ci nie odpowiadają i oczekujesz czegoś więcej. To przełoży się na inny schemat rozmowy z operatorem, ponieważ część zniżek i rabatów jest zarezerwowana jedynie dla osób, na których koncie widnieje rezygnacja. W większości przypadków nie ma znaczenia kolejność kontaktu z Biurem Obsługi Klienta, czyli nie musisz czekać na telefon od konsultanta, możesz sam zadzwonić i zapytać o warunki. Nie przyjmuj jednak pierwszej zaproponowanej oferty! Poinformuj, że oczekujesz korzystniejszej umowy i podtrzymaj wolę rezygnacji. Przy kolejnym kontakcie konsultant powinien przedstawić już lepszą opcję, choć nie jest to regułą. Prawdopodobnie będziesz musiał odbyć kilka-kilkanaście rozmów z operatorem, aby uzyskać satysfakcjonujące Cię rozwiązanie. Niestety skuteczne negocjacje wymagają czasu, ale istnieje też droga na skróty…

Zleć szukanie innym

Nie zawsze znalezienie odpowiedniej umowy, wymaga długotrwałych i trudnych rozmów z operatorem. Jeżeli nie masz czasu na negocjacje, możesz podeprzeć się systemem on-line, który za Ciebie wyszuka najkorzystniejsze oferty większości sieci działających na terenie naszego kraju. Wystarczy kilka kliknięć i otrzymasz bezpłatną analizę umów dopasowanych specjalnie do Twoich wymagań. Porównywarka GSM – Komórkomat.pl to internetowe centrum dedykowane osobom, którym zależy na wyborze optymalnej oferty telefonii komórkowej. Nie musisz przeglądać stron www. operatorów, pytać o warunki w salonach firmowych czy na infoliniach. Wystarczy odwiedzić witrynę porównywarki i podać podstawowe dane dotyczące umowy, aby otrzymać listę warunków przedłużenie, przeniesienia lub zawarcia nowej umowy. Wszystkie wyniki będą dopasowane do Twoich preferencji odnośnie wyboru operatora, wielkości abonamentu, a także pakietów rozmów, smsów i Internetu. Wszystko przedstawione w przystępnej formie uporządkowanej listy, na jednej stronie.

Komorkomat.pl - porównywarka GSM

fot: komorkomat.plWybierz świadomie

Na pewno zdawałeś sobie już wcześniej sprawę, że operatorzy komórkowi posiadają różne oferty. Jednak teraz już wiesz, jak postępować, aby uzyskać najlepsze warunki i przez kilkanaście miesięcy nie przepłacać za świadczone usługi. Czasami wystarczy tylko chwila, która pozwoli zaoszczędzić kilkaset złotych i kupić telefon w najkorzystniejszej cenie.

Skomentuj