Czy ładowanie indukcyjne działa przez etui? - Zalajkowane.pl
Nowe!

Czy ładowanie indukcyjne działa przez etui?

Obecnie większość nowoczesnych smartfonów ma możliwość ładowania bezprzewodowego, czyli tak zwanego indukcyjnego. To nie tylko popularne, ale również szybkie i efektywne ładowanie. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na skorzystanie z tak skutecznego rozwiązania. Tutaj właśnie rodzi się pytanie, czy ładowarka indukcyjna działa przez etui?

czy ładowanie indukcyjne działa przez etui

fot. pexels.com

Czy etui przeszkadza w ładowaniu indukcyjnym?

Na początku warto dowiedzieć się, jak działa ładowarka indukcyjna, by poznać na jej temat wszelkie istotne informacje i zrozumieć pozostałe nurtujące kwestie. Ładowarka indukcyjna to akcesorium wymagające połączenia z gniazdkiem elektrycznym, jednak telefonu nie trzeba podłączać, a jedynie położyć go na ładowarce, by można było go podładować. Urządzenie działa w wyniku indukcji elektromagnetycznej, a wokół niej wytarza się pole elektromagnetyczne. Żeby z jego pomocą naładować telefon, należy pamiętać, iż musi mieć on taką funkcję. W przeciwnym razie ładowarka indukcyjna się nie sprawdzi. Pod względem technicznym smartfon powinien być wyposażony w specjalną cewkę odbiorczą, by jego ładowaniu przy pomocy ładowarki indukcyjnej było możliwe.

Wytwarzane pole magnetyczne dosięga około 1 cm, co jest istotną informacją wskazującą na odpowiedź na pytanie, czy ładowarka indukcyjna ładuje przez etui.

Czy ładowarka indukcyjna działa przez etui?

Etui na telefon to niezwykle istotny element, który pełnie wiele funkcji. Przede wszystkim to nie tylko element ozdobny, ale odpowiednia ochrona dla smartfona. To doskonała zabezpieczenie przed upadkiem, wszelkiego rodzaju zarysowaniami oraz zanieczyszczeniami. Co w przypadku, w którym w planie jest zakup ładowarki indukcyjnej? Czy ładowarka indukcyjna działa przez etuiJak wiadomo z poprzedniej części artykułu, urządzenie wytwarza pole magnetyczne na około 1 cm. W wyniku tego, jeśli etui nie przekracza tej wartości, można przyjąć, że ładowanie telefonu bez jego zdejmowania jest całkowicie możliwe. W praktyce okazuje się, iż 1 cm to dosyć dużo, dlatego nie powinno być problemów z naładowaniem telefonu przez ładowarkę indukcyjną nawet w etui wykonanych z nieco grubszych materiałów. Decydując się na przykład na etui Huawei P30, można być pewnym, że telefon zostanie odpowiednio naładowany.

Dlatego wybierając telefon z możliwością ładowania indukcyjnego, warto zdecydować się na etui o odpowiedniej grubości, na przykład etui Huawei p30 Pro, które sprawdzi się doskonale.

Ładowanie indukcyjne smartfona – zalety

Choć ładowanie indukcyjne od dłuższego czasu jest niezwykle popularne, to nadal wiele osób nie zdaje sobie sprawy z płynących z niego korzyści. Jedną z największych zalet tego typu rozwiązania jest komfort ładowania. Ilość kabli potrzebnych do ładowania z powodzeniem można ograniczyć do minimum, czyli w tym przypadku do jednego, zasilającego ładowarkę. Akcesorium możemy położyć w dowolnym miejscu, co znacząco ogranicza chaos panujący w szafce z kabelkami. Ładowanie indukcyjne zapewnia również możliwość ładowania kilku urządzeń jednocześnie, które wystarczy umieścić w pobliżu ładowarki, by możliwe stało się ich sprawne naładowanie.

Kolejnym plusem wynikającym z ładowania i indukcyjnego jest fakt, iż eliminuje ono zużycie gniazdka USB w telefonie. Dzięki temu nie trzeba obawiać się o zniszczenie gniazdka w smartfonie, które jest istotne nie tylko w przypadku ładowania, ale również rozmów przez słuchawki czy słuchania ulubionych utworów.

Ładowanie indukcyjne bezprzewodowe – czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy ładowanie indukcyjne telefonu jest technologią przyszłości, czy może przejściowym trendem. Korzystanie z ładowarek bezprzewodowych z całą pewnością będzie budziło coraz więcej zainteresowania wśród użytkowników nowoczesnych smartfonów. To efektywne i zaawansowane technologicznie rozwiązanie, któremu warto dać szansę. Niewykluczone, że w dalszej przyszłości producenci telefonów zupełnie zrezygnują z tradycyjnych ładowarek, zastępując je nowymi technologiami. Prędkości transmisji danych bez kabli są tak imponujące, iż czynią okablowanie mało atrakcyjnym oraz niezbyt użytecznym.

Skomentuj