Wybieramy kredens do salonu - Zalajkowane.pl
Nowe!

Wybieramy kredens do salonu

Salon – ma być przede wszystkim funkcjonalny, ale jednocześnie elegancki i przytulny. To naturalne, że zależy Ci aby również cieszył oko, jak i robił wrażenie na gościach. Niezbędne do tego będzie określenie stylu, dobranie kolorów a następnie zakup odpowiednich mebli. W nastrojowych salonach znakomicie sprawdzają się meble drewniane. W ostatnim czasie szczyt popularności dotyczy mebli w kolorze białym. Jakie meble salonowe w tym kolorze warto rozważyć i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

kredens do salonu

fot. materiały partneraDobór mebli do salonu

W salonach połączonych z jadalnią, obowiązkowe pozycje meblowe to oczywiście duży stół i wygodne krzesła dla domowników. Przyda się również pojemne miejsce do przechowywania naczyń, zastawy serwetek i innych akcesoriów. Innymi słowy, warto rozważyć białe kredensy do salonu. Najlepsze z nich wykonane są z prawdziwego drewna. Doskonale sprawdzą się meble wykonane z sosny fińskiej, ponieważ jest to drewno bardzo odporne i wytrzymałe. Kredensy to klasyki w czystej formie. Wyglądają bardzo reprezentacyjnie i nadadzą wnętrzom ciepłego, rodzinnego klimatu. Posiadają dużą ilość pojemnych,  praktycznych półek i  szuflad, jak również przeszkloną część w której można wyeksponować np. pamiątkową rodzinną zastawę.

W drewnianych meblach najpiękniejsza jest struktura drewna, rysujące się w deskach usłojenie. Wybierając drewniane meble malowane, warto więc wybrać takie, gdzie farba nie kryje w 100 % i owe usłojenie jest nadal widoczne.

Biel to kolor neutralny który znakomicie współgra z innymi kolorami, w tym również z naturalnym odcieniem drewna. W dobrych sklepach z meblami dostępne są czysto białe kredensy jak również białe kredensy do salonu z elementami w kolorze naturalnego drewna. Wszelkie warianty idealnie pasują do wnętrz urządzanych w stylu prowansalskim lub skandynawskim. Co więcej, są długowieczne i jednocześnie ponadczasowe – jeżeli o nie zadbamy będą prezentować się modnie tak dziś, jak i za kilkanaście( a może i kilkadziesiąt) lat.

Jeżeli ilość wolnego miejsca nie pozwala na ulokowanie kredensu, można zastanowić się nad eleganckimi komodami i węższymi  witrynami. W przypadku bardzo ograniczonego metrażu idealnym wyjściem będą białe półki montowane na ścianie.

Przy zakupie warto sprawdzić jakość wykonania, jak i zasięgnąć informacji na temat drewna z jakiego został wykonany dany mebel.

jak urządzić salon

fot. materiały partneraDrewniane meble w salonie – jak je pielęgnować?

Wielu ludzi jest oczarowanych aranżacjami z drewnianymi meblami w kolorze białym, jednak obawia się, że nie będą one praktyczne czyli ujmując w innych słowach: będą trudne do utrzymania w czystości. Nic bardziej mylnego. Meble wykonane z dobrej jakości drewna, w tym opisywane wcześniej białe kredensy do salonu są bardzo łatwe w pielęgnacji. Wystarczy regularnie przecierać je miękką ściereczką i to wszystko.

Meble drewniane są długowieczne. Aby jak najdłużej prezentowały się zachwycająco, warto zastosować się do jeszcze kilku wskazówek. Najlepiej nie ustawiać ich bezpośrednio przy źródle ciepła (grzejnik lub nawiew), jak również w miejscu silnie nasłonecznionym.Wpis powstał przy współpracy z meblekatmandu.pl

Skomentuj