Co może pomóc przy wyborze ubezpieczenia turystycznego? Na co zwrócić uwagę? - Zalajkowane.pl
Nowe!

Co może pomóc przy wyborze ubezpieczenia turystycznego? Na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać ubezpieczenie podróżne bez wychodzenia z domu? Jak działają narzędzia takie jak kalkulator ubezpieczeń czy wyszukiwarka ubezpieczeń?

Ubezpieczenie podróżne – musisz je mieć!

Chyba wszyscy głęboko odetchnęliśmy z powodu akcji szczepień oraz zmniejszającej się liczby zachorowań. W poszczególnych krajach sytuacji pomału wraca do normy, mamy do dyspozycji też coraz więcej możliwości podróżowania. Zdecydowana większość z nas planuje już nie tylko letnie urlopy, ale i krótkie, weekendowe wypady zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Przygotowanie do podróży pod wieloma względami jest ekscytujące – wybierasz cel swojego urlopu, planujesz aktywności, rezerwujesz noclegi. Dość spora liczba podróżnych na etapie przygotowań nie bierze jednak pod uwagę kupna ubezpieczenia turystycznego, co trzeba uznać za duży błąd.

Polisa ubezpieczeniowa zapewnia Ci niezbędną pomoc i ochronę w różnych sytuacjach, takich jak doznanie uszczerbku na zdrowiu, zagubienie bagażu i wiele innych. Na rynku czeka na Ciebie cała masa ubezpieczeń, co zasadniczo jest bardzo korzystne dla klienta. Masz bowiem znacznie większy wybór, dzięki czemu można dopasować polisę nawet do Twoich indywidualnych potrzeb. Ponadto duża konkurencja sprawia, że poszczególne biura ubezpieczeniowe konkurują nie tylko pod względem oferty, ale i ceny ubezpieczenia – dlatego możesz znaleźć naprawdę dobrą polisę w atrakcyjnej cenie.

Warto zauważyć, że często wszystkie formalności możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Wystarczy dostęp do internetu oraz podstawowa wiedza, którą przekażemy Ci poniżej. Poszukując odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego, najlepiej skorzystać z kilku podstawowych narzędzi, dzięki którym znacznie szybciej i łatwiej poznasz aktualną ofertę – i to nawet od wielu biur ubezpieczeniowych w tym samym czasie. Jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi internetowych jest kalkulator ubezpieczeń, wielu użytkowników ceni sobie również wyszukiwarki ubezpieczeń.

ubezpieczenie turystyczne

fot. adobe stockJak znaleźć najlepsze ubezpieczenie turystyczne?

Korzystanie ze wspomnianego kalkulatora ubezpieczeń czy wyszukiwarki ubezpieczeń jest nie tylko bardzo proste, ale i nadzwyczaj pomocne. Kalkulator ubezpieczeń pozwala na obliczenie różnych wariantów ubezpieczenia podróżnego. Aby tak się stało, musisz uzupełnić kilka podstawowych informacji, jak np. miejsce pobytu, okres obowiązywania ubezpieczenia czy liczba osób objętych polisą. Wyszukiwarki ubezpieczeń pozwalają natomiast na odnalezienie ofert, które spełniają określone przez Ciebie wymagania np. pod względem zakresu polisy czy sum gwarantowanych. Dużą popularnością cieszą się również porównywarki ubezpieczeń – jak słusznie wskazuje nazwa, za ich pomocą możesz skonfrontować ze sobą kilka propozycji od firm ubezpieczeniowych.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji koniecznie dopilnuj, aby Twoja polisa składała się przynajmniej z trzech podstawowych typów ubezpieczenia, są to:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia,
  • ubezpieczenie Assistance,
  • ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków.

Wspomnieliśmy wcześniej o kwotach gwarantowanych, ten element także jest bardzo istotny w kontekście ubezpieczenia turystycznego. Pod tym pojęciem należy rozumieć faktyczne sumy pieniężne, jakie ubezpieczyciel może przeznaczyć na pomoc w danym zakresie, np. Assistance czy NNW. Im są one wyższe, tym więcej kosztów może pokryć ubezpieczyciel, pamiętaj jednak, że w niektórych krajach koszty związane np. z opieką zdrowotną są znacznie wyższe niż w innych.

Kupno ubezpieczenia turystycznego to kluczowy element przygotowań do każdego urlopu czy podróży. Dzięki polisie podróżnej możesz mieć spokojną głowę podczas wypoczynku – nie masz wpływu na zdarzenia losowe, jeśli jednak do nich dojdzie, zawsze otrzymasz fachową pomoc.

Wpis powstał przy współpracy z axa-assistance.pl


Skomentuj