Archiwiści z Archiwum Państwowego na Słowacji dokonali pewnego ważnego odkrycia. Znaleźlii w Trencinie, w dokumentach sporządzonych przez prawnika o nazwisku Jan Ladislaides, buźkę, którą narysował prawdopodobnie po to, żeby pokazać swoje zadowolenie ze sporządzonych dokumentów prawnych. W papierach odnaleźć można także narysowaną rękę klauna, na której znajduje się hashtag!
Naukowcy twierdzą, że znaleźli najstarsze emotikony na świecie, bo pochodzą one sprzed 382 lat!
Oficjalnie, emotikony powstały w 1980 roku jako forma cyfrowego wyrażania emocji. Obecnie, każdego dnia wysyła się na całym świecie około sześciu miliardów emotikonów.
Pracownicy Archiwum Państwowego w Trencinie na Słowacji wierzą, że odkryli pochodzenie tych powszechnie używanych teraz „buziek” i być może także hashtaga.
Dowody wskazują, że twórcą kultowej buźki jest prawnik Jan Ladislaides.
Kierownik archiwum w Trencinie Peter Brindza powiedział: „Znaleźliśmy buźkę, która pochodzi z XVII wieku – w 1635 roku naniósł ją na dokumencie notariusz – Jan Ladislaides, obok swojego podpisu.” Dodał, że był niezwykle zaskoczony tym wyjątkowym znaleziskiem, bo było to nietypowe i dość frywolne traktowanie ważnych ksiąg urzędowych.
„Nie wiem, czy jest to najstarsza słowacka buźka lub najstarsza na świecie, ale z pewnością jest jedną z najstarszych w regionie Trencin.”
Za poprzednią najstarszą „buźkę” uważa się tą wiersza Roberta Herricka pt. „Fortune” z 1648 roku, czyli mająca dzisiaj 369 lat. Oznacza to, że słowacki emotikon jest nowym rekordzistą – pokonał swojego angielskiego odpowiednika o 13 lat!
Ten, odnaleziony w Trencinie, do złudzenia przypomina emotikon tak powszechnie dzisiaj używany.
źródło: dailymail.co.uk
Skomentuj
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.