Warto wiedzieć, że w rozwoju nastolatek pomiędzy 10-12 rokiem życia nadchodzi moment kiedy użycie określenia „robisz coś jak dziewczyna” w żaden sposób nie pomaga w budowaniu swojej własnej świadomości bycia, niezależną, silną i dorastającą kobietą. To właśnie w tym punkcie zaczyna się droga do kompleksów…Nikt lepiej nie opisze tej wspaniałej akcji jak osoby, które ją zorganizowały Always Polska…
ALWAYS POLSKA
” Używanie określenia „jak dziewczyna” jako obelgi jest ciosem dla każdej nastolatki. Pomijając inne, trudne aspekty dojrzewania, łatwo możemy sobie uświadomić, jak wielki wpływ na pewność siebie nastolatek moze może mieć to jedno wyrażenie.
Wypowiadamy wojnę temu krzywdzącemu stereotypowi by pomóc dziewczynom utrzymać ich pewność siebie w trakcie i po okresie dojrzewania. Zacznijmy od pokazania im, że „robienie czegoś jak dziewczyna” jest wspaniałą rzeczą.
„Odkąd pracuję jako dokumentalistka, byłam świadkiem wielu kryzysów pewności siebie oraz negatywnego wpływu stereotypów na młode dziewczyny” mówi Lauren Greenfield, filmowiec i reżyserka eksperymentu społecznego #JakDziewczyna. „Kiedy określenie „jak dziewczyna” ma oznaczać coś złego, to jest to bardzo dołujące. Cieszę się, że razem z Always naświetlamy problem, jak proste określenie może wywołać długotrwały wpływ na dziewczyny i kobiety. Cieszę się również, że mogę być częścią inicjatywy redefiniującej określenie „jak dziewczyna” jako coś pozytywnego”.
Powiedz nam… co TY robisz #JakDziewczyna ?” – cytowane z kanału Always Polska
Zapewne wielu z nas nie byłoby dzisiaj na tym świecie, gdyby nie nasze dziewczyny (matki). Zastanówmy się zatem MILION razy zanim użyjemy krzywdzących określeń w stosunku do kobiet, bez których życie na tym świecie nie mogłoby zaistnieć!
Czesio i Romek mówia – dziewczyny jesteście THE BEST!!! 🙂