Antistorm – co to jest i jak z niego korzystać - Zalajkowane.pl
Nowe!

Antistorm – co to jest i jak z niego korzystać

Zmiana klimatu i występujące w związku z nią niebezpieczne zjawiska atmosferyczne przyczyniają się do powstawania tzw. radarów burzowych. Jednym z takich serwisów jest Antistorm. Jak z niego korzystać? Podpowiadamy.

Antistorm — co to jest?

Antistorm to strona internetowa oferująca możliwość sprawdzenia kiedy w dalej lokalizacji wystąpi incydent burzowy. Została stworzona przez lekarza Jana Górskiego, który już jako student uwielbiał jeździć na rowerze, ale przez niespodziewaną zmianę pogody jego plany wycieczkowe, często musiały ulegać zmianie. Ponieważ był człowiekiem wszechstronnym, postanowił stworzyć oprogramowanie, które będzie skutecznie informowało o możliwych opadach i zmianie pogody. Strona powstała w 2013 roku i swoje dane opiera o parametry Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, a także innych stron internetowych.

burza

fot. pixabay.com
Strona działa na zasadzie wstecznego przetwarzania uzyskanych danych w odbiciowość radarową — jest to miara stosowana w meteorologii, która bazuje na ruchu stref opadów i aktywności elektrycznej chmur. Na ich podstawie skomplikowane algorytmy są w stanie przewidzieć, jaki będzie kierunek ich przemieszczania się, opady oraz ich intensywność, a także czy wystąpią wyładowania atmosferyczne. Strona jednak nie jest w stanie przewidzieć samej burzy. Więcej informacji znajdziesz na https://scroll.morele.net.

Antistorm — aplikacja mobilna

Obecnie nie ma dostępnej aplikacji do ściągnięcia na telefon, jednak dla osób, które są zarejestrowane na stronie antistorm.eu dostępna jest aplikacja webowa. Oznacza to, że dla tych osób wyświetlany jest specjalny interfejs przypominający funkcjonalność, jaką mają aplikacje mobilne, łącznie z możliwością otrzymywania powiadomień push. Aby mieć możliwość szybkiego dostępu do strony, możemy również utworzyć jej skrót na ekranie głównym.

Jak korzystać z Antistorm?

Antistorm to bardzo prosta i przejrzysta strona internetowa. Aby otrzymać informację, jaka pogoda będzie w danej lokalizacji wystarczy zaznaczyć kursorem intersujące nas miejsce. W aplikacji webowej na dole ekranu, w wersji na komputer z boku ekranu pokazane będą informacje o tym czy wystąpią opady. Jeśli tak to ile będą trwały, o której godzinie wystąpią i czy będą intensywne. To nie wszystkie parametry, jakie możemy sprawdzić na stronie. Podaje ona również temperaturę, jakość powietrza i inne wiadomości na temat pogody. Strona udostępnia także meteogram, który umożliwia nam sprawdzenie pogody na przestrzeni tygodnia. Uwzględnia on takie parametry jak temperatura, intensywność opadów, ciśnienie, prędkość wiatru, punkt rosy czy pokrycie chmur. Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek ze świata technologii, sprawdź: https://scroll.morele.net.


Wpis powstał przy współpracy z morele.net

Skomentuj