Buty możemy rzucić na półkę, postawić gdzieś przy drzwiach albo wrzucić do szafy, robiąc pokaźny stosik. Kluczowe jest tu słówko „możemy” – owszem, możemy, ale nie powinniśmy tego robić. Szafka na buty bardzo się przydaje, a umieszczenie par w środku sprzyja utrzymaniu ich w świetnej kondycji przez długi czas. To nie jedyna zaleta szafki na buty. Co warto wiedzieć?
Czy przechowywanie obuwia ma znaczenie?
Niektóre produkty spożywcze musimy chować do lodówki, kosmetyki trzymać z daleka od światła czy źródła ciepła, a buty… Czy tutaj też obowiązują jakieś zasady? Okazuje się, że tak, choć nie dotyczy to wszystkich par. Przykładowo klapki i sandały nie są tak wymagające, jak buty sportowe, półbuty, mokasyny, botki czy kozaki z wysoką cholewką, a więc ogólnie rozumiane obuwie jesienno-zimowe. W ich przypadku prawidłowa konserwacja – w tym właśnie wspomniane przechowywanie – wpływa istotnie na ich design, ale też w dużym stopniu na żywotność.
Ustawianie butów gdzie popadnie, jeden na drugim, przykrywając innymi rzeczami, nie jest dobrym rozwiązaniem. Narażamy je wówczas na odkształcenia, zarysowania i różnego typu zabrudzenia. Potrzebna jest zatem szafka na buty, która pozwoli uporządkować całą kolekcję. Ponadto ze względów higienicznych mówi się o tym, by nie przechowywać obuwia z codzienną odzieżą. Dobrym sposobem jest zachowanie sezonowości i przykładowo chowanie wiosną kozaków do pudełek (po uprzednim wypchaniu cholewki) i umieszczenie ich wysoko w pawlaczu lub innej półce na buty.
Buty na widoku czy schowane do szafki?
Za ustawieniem w przedpokoju szafki na buty przemawia głównie utrzymanie wszystkich par w odpowiednich odstępach, zapobiegając tym samym różnym uszczerbkom. To jednak nie wszystko. Pozostawienie butów na widoku, nawet ustawionych prosto, wręcz od linijki, dalej będzie sprawiać wrażenie zagraconej przestrzeni i chaosu. Schowanie ich do szafki na buty w kilka chwil uporządkuje przedpokój niczym machnięcie czarodziejskiej różdżki. Dodatkowo obuwie nie kurzy się tak bardzo, gdy jest przechowywane w zamknięciu.
Ergonomia szafki na buty – na co zwracać uwagę?
Szafki na buty klapowe należą do najpopularniejszych i nie ma w tym nic dziwnego. Oszczędzają miejsce dzięki pionowemu ustawianiu butów. Ich głębokość zwykle jest mniejsza niż 20 centymetrów, więc zmieszczą się nawet do niewielkiego przedpokoju. Ponadto w wielu modelach głębokość szafki na buty można spersonalizować, podobnie jak jej uchwyty, kolor oraz tapicerkę w przypadku wariantu z siedziskiem.
Szafki na buty mogą stać na podłodze bądź na nóżkach. Wybierając drugie rozwiązanie, zwróćmy uwagę, czy będą one na tyle wysokie, że bez problemu dojedziemy tam mopem lub robotem sprzątającym. Wystarczy naprawdę niewiele, by ułatwić sobie czyszczenie podłogi.
Szafka na buty od Górna Półka – ergonomiczne i funkcjonalne
Szafka na buty zdecydowanie się przydaje i co do tego nie ma wątpliwości. Warto mieć ją w przedpokoju, by uporządkować swoją obuwniczą kolekcję i pozbyć się wizualnego chaosu. Szafki na buty w najróżniejszych konfiguracjach znajdziemy w sklepie Górna Półka. To firma z Białegostoku, która tworzy meble w bardzo przemyślany sposób, dodatkowo szanując środowisko naturalne. Produkuje na zamówienie klienta, tak by towar niepotrzebnie nie zalegał na półkach magazynu. Ponadto wszelkie odpady poprodukcyjne trafiają z powrotem do fabryki, by ponownie je przetworzyć.
Podsumowując, szafka na buty pełni wręcz trojaką rolę – jest niezwykle funkcjonalna, praktyczna, a dodatkowo stanowi ozdobę samą w sobie. Zadbajmy o dobre pierwsze wrażenie i wybierajmy meble trwałe i wytrzymałe oraz takie, które będą pięknie współgrać z aranżacją całego domu.
Wpis powstał przy współpracy z gornapolka.com
Skomentuj
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.