Dave Engledow - najlepszy ojciec w Internecie
Nowe!

Dave Engledow – najlepszy ojciec w Internecie

Poznajcie historię człowieka, który dzięki współpracy ze swoją córką Alice został najlepszym ojcem internetu. Wszystko zaczęło się w momencie, gdy bohater naszej historii Dave Engledow został ojcem i nie bardzo mógł odnaleźć się w nowej roli. Notoryczny brak snu, konieczność wstawania w nocy i ciągłej opieki nad dzieckiem zdawały się go przerastać. By przetrwać ten trudny okres i nabrać nieco dystansu Dave zaczął tworzyć zdjęcia przepełnione satyrą.

dave-engledow-najlepszy-tata-18

Pierwsze zdjęcie zrobione zostało kilkanaście tygodni po narodzinach jego córki Alice. Na fotografii Dave trzyma niemowlę niczym piłkę i wlewa mleko do kubka z kawą – to zdjęcie miało obrazować stan, w jakim znajduje się spora część świeżo upieczonych rodziców (a zwłaszcza ojców). Do zrobienia zdjęcia Dave użył Photoshopa, a swoje dzieło umieścił na facebooku. Jak zapewne się domyślacie fotka zebrała sporą ilość „lajków”, co zachęciło superatę do kolejnych „fotoszopowych eksperymentów”.

dave-engledow-najlepszy-tatadave-engledow-najlepszy-tata-2dave-engledow-najlepszy-tata-3dave-engledow-najlepszy-tata-4dave-engledow-najlepszy-tata-5dave-engledow-najlepszy-tata-7dave-engledow-najlepszy-tata-8dave-engledow-najlepszy-tata-9

Na początku Dave dodawał swoje zdjęcia na prywatnym profilu. Po 3 latach zdjęcia stały się tak popularne, że postanowił wydać ksiażkę „Confessions of the World’s Best Father” (wyznania najlepszego taty na świecie). Każde ze zdjęć, to kilka godzin pracy. Najpierw fotografował siebie, potem Alice, by złożyć to w całość w photoshopie. Niektóre zdjęcia powstawały nawet 20 godzin.

Oto, co powiedział jednym z wywiadów Dave: „projekt pomógł mi uporać się z szeregiem obaw i lęków, które pojawiły się w moim życiu zaraz po narodzinach Alice. Uświadomiłem sobie ile zagrożeń czyha na małą, bezbronną Alice i to mnie sparaliżowało. Właśnie dlatego postanowiłem zilustrować swoje lęki. Chciałem pokazać, jak wyglądałoby codzienne życie z niemowlakiem, gdybym na każdym kroku nie starał się pamiętać, że od dziś jest odpowiedzialny już nie tylko za siebie, ale i za Alice.”

dave-engledow-najlepszy-tata-6dave-engledow-najlepszy-tata-10dave-engledow-najlepszy-tata-11dave-engledow-najlepszy-tata-12dave-engledow-najlepszy-tata-13dave-engledow-najlepszy-tata-14dave-engledow-najlepszy-tata-15dave-engledow-najlepszy-tata-16dave-engledow-najlepszy-tata-17

Wywiad z Davem pojawił się również w magazynie People, gdzie zapytano supertatę o radę dla przyszłych ojców. „Oglądajcie tak dużo filmów, jak tylko się da. Przez najbliższe 4-5 lat nie będziecie mieć na to czasu. Wszyscy mówią, że pierwsze lata po narodzinach dziecka mijają bardzo szybko. Pierwsze trzy lata mojego ojcostwa minęły szybciej niż mrugnięcie okiem”. Cały wywiad z Dave’em Engledowem w języku angielskim możecie przeczytać tutaj.

dave-engledow-najlepszy-tata-19dave-engledow-najlepszy-tata-20dave-engledow-najlepszy-tata-21dave-engledow-najlepszy-tata-22dave-engledow-najlepszy-tata-23dave-engledow-najlepszy-tata-24dave-engledow-najlepszy-tata-25dave-engledow-najlepszy-tata-26


zdjęcia pochodzą z serwisu lifebuzz.com oraz engledow.tumblr.com. Autorem zdjęć jest Dave Engledow.

Skomentuj