10 najniebezpieczniejszych miast na świecie
Nowe!

10 najniebezpieczniejszych miast na świecie

Nagłówki w gazetach mogą przyprawić podróżnika o dreszcze. Może się wydawać, że każdy zakątek Ziemi zalewa fala niebezpieczeństw i jeden fałszywy krok może skończyć się… w kostnicy. Na tej liście niebezpiecznych miast, podzielonych według regionów, znajdziesz miejsca, gdzie możesz dosłownie stracić głowę. Brytyjski dziennik The Sun opublikował listę 10 najbardziej niebezpiecznych miast świata. Znalazły się na niej dwa miasta europejskie – niektóre mogą zaskoczyć.

najbardziej niebezpieczne miasta na świecie

fot: The Sun#1 Ameryka Północna: Saint Louis, Illinois

Zapomnijcie o Chicago, Nowym Orleanie czy Detroit. To właśnie w St. Louis jest najwyższa liczba zabójstw w całych Stanach Zjednoczonych. FBI podaje, że zawrotny współczynnik morderstw w tym miejscu, to 59.3 na 100,000 ludzi, dwa razy więcej niż w Chicago. Liczba gwałtów i kradzieży jest również bardzo wysoka.

najniebezpieczniejsze miasta na świecie

Foto. AP#2 Ameryka Łacińska: Caracas, Wenezuela i San Pedro Sula, Honduras

Zamieszki, ubóstwo, narkotyki, rozlew krwi i polityczny niepokój stwarzają śmiertelną mieszankę w Wenezueli.
Ameryka Łacińska znana jest ze swoich, często barbarzyńskich, wojen narkotykowych i z tego powodu Honduras ma największą liczbę morderstw na świecie.

Na marginesie można dodać, że często brakuje tam papieru toaletowego, a mieszkańcy zjadają zwierzęta z ogrodów zoologicznych.

najniebezpieczniejsze miasta na świecie

Foto. YouTube#3 Europa Zachodnia: Neapol, Włochy

Nic nie kojarzy się z morderstwami tak bardzo, jak mafia, która jak się okazuje nadal trzyma Neapol w garści. Rządzi tam Camorra, organizacja przestępcza, która często powoduje strzelaniny i morduje ludzi nawet w biały dzień.

W przeciwieństwie do sycylijskiej Cosa Nostry, która jest zdyscyplinowaną organizacją, tutaj nie ma żadnej hierarchii i powstają sytuacje rodem z Dzikiego Zachodu, gdzie walczą ze sobą ledwie 12-latkowie.

najniebezpieczniejsze miasta na świecie

Foto. HBO#4 i #5 Europa Wschodnia: Kijów, Ukraina i Grozny, Czeczenia

Ukraina jest kolejnym krajem pełnym niepokoju, trapionym przez napięcia z mniejszością rosyjską. Członkowie mafii są okrutni, a skala morderstw nie maleje. W Czeczenii jest, można by rzec, szwedzki stół rozlewu krwi i zła. Obozy koncentracyjne dla homoseksualistów. Terroryzm. Szerzące się gangsterstwo – dozwolone lub niedozwolone przez rząd – sprawiają, że to miasto lepiej omijać.

Jak na ironię, Grozny zajął pierwsze miejsce w rankingu 100 największych miast w Rosji, uważanych za najbezpieczniejsze przez swoich mieszkańców, które zostały opublikowane w czerwcu przez stronę domofond.ru.

najniebezpieczniejsze miasta na świecie

Foto. Stoyen Nenov#6 Środkowy Wschód: Ar-Rakka, Syria

ISIS. Nic więcej nie trzeba dodawać. Życie to nie przelewki w stolicy rozpadającego się kalifatu.

najniebezpieczniejsze miasta na świecie

Foto. nbcnews.com#7 Afryka: Mogadishu, Somalia

Wybuchające samochody-pułapki w miejscach publicznych są niestety przykrą codziennością w stolicy Somalii. Dziesiątki lat wojen i desperacji stworzyły z tego miasta raj dla terrorystów, piratów, zabójców i innych niegodziwców.

najniebezpieczniejsze miasta na świecie

Foto. Feisal Omar

#8 i #9 Azja: Karaczi, Pakistan i Manila, Filipiny

Karaczi, okrzyknięte najniebezpieczniejszym megamiastem (populacja 23,5 miliona) na świecie, dręczone od lat przez terroryzm, porwania i zamachy bombowe. W związku z politycznym niepokojem kwitnie tam działalność gangów.

Ulice Manili bardziej przypominają rzeźnię. Gangsterzy zabijają się przez kobiety, narkotyki, terytorium i cokolwiek im się nie spodoba. Szwadrony śmierci działające za zgodą burmistrza są tylko dodatkiem do tej ponurej mieszanki. Wyniki mścicieli to około 5,600 trupów w ciągu roku.

najniebezpieczniejsze miasta na świecie

Reuters#10 Australia: Perth

Tak, niestety dobrze widzisz. Jedno z najwspanialszych miejsc na świecie jest zrujnowane przez metaamfetaminę. Szpitale i więzienia są przepełnione narkomanami, którzy potrafią zabić, żeby dostać działkę.

najniebezpieczniejsze miasta na świecie

Foto. Stewart AllenZobacz też: Top 15 – nietypowe i najbardziej dziwaczne więzienia na świecie

Więzienie w Maricopa County, USA


za The Sun

Skomentuj