10 najbardziej ekstremalnych diet, które zdecydowanie odradzamy! - Zalajkowane.pl
Nowe!

10 najbardziej ekstremalnych diet, które zdecydowanie odradzamy!

Ludzie przestrzegają restrykcyjnych diet z najróżniejszych powodów: żeby schudnąć, by poprawić swoje zdrowie, a ktoś inny z powodu poglądów religijnych bądź ideologicznych. Diety potrafią bardzo różnić się między sobą. Oto najbardziej ekstremalne diety, które mogą się wydawać co najmniej dziwne, a nawet absurdalne. Odradzamy powtarzanie podobnych eksperymentów!

1. Bez żywności i napojów od 1940 roku.

Prahlad Dżani — indyjski sadhu, który twierdzi, że żyje bez żywności i napojów od ponad 70 lat. Uważa, że wspiera go hinduska bogini Amba, która „wlewa płynny chleb powszedni prosto do gardła”. Dżani był niejednokrotnie badany w przeciągu ostatnich lat, w tym przez 10 dni w 2003 i 15 dni w 2010 roku. Znajdował się w tym czasie pod baczną obserwacją lekarską.

Prahlad Dżani

Prahlad Dżani. Foto: Bulls Press2. Przez sześć i pół ROKU nic oprócz kawy i soku owocowego.

Doktor Michael Werner z północnych Niemiec jest jednym z najbardziej znanych breatharian, czyli osób, które twierdzą, że żywią się wyłącznie energią kosmiczną. Werner twierdzi, że codziennie od 6,5 roku żywi się jedynie czterema filiżankami kawy i dwoma kubkami soku owocowego (+ czasami wypijał kieliszek wina). Niedawno opublikował nawet książkę o nazwie „Życie ze światła” i uważa, że niejedzenie jest całkiem możliwe pod warunkiem „poprawnego nastroju”.

Doktor Michael Werner

Doktor Michael Werner. Foto. novate.ru3. Spożywanie wyłącznie piwa w ciągu 46 dni.

Mieszkaniec Amerykańskiego Des Moines Jay Wilson jest piwoszem, a równocześnie praktykującym chrześcijaninem. Zdecydował się na połączenie swoich pasji i naśladowanie tradycji bawarskich zakonników – nie spożywał nic oprócz piwa i wody pomiędzy Środą Popielcową a Wielkanocą – łącznie w ciągu 46-ciu dni. W trakcie swojej diety spożywał 4-5 butelek piwa dziennie.

Jay Wilson

Wilson. Foto. novate.ru4. Stołowanie się przez jeden rok w kawiarni Starbucks.

Pewna dziewczyna postanowiła w ciągu roku nie jeść niczego poza menu dostępnego w sieci kawiarni Starbucks. Nie tylko bywała głodna, ale eksperyment kosztował ją całkiem dużo (kobieta wydawała około 500$-600$ miesięcznie). Po roku takiej „diety”, pierwsze co zjadła to… ryba i frytki z innego snack-baru w Seattle.

dieta ze STARBUCKS

Foto. novate.ru5. Same ziemniaki w ciągu dwóch miesięcy.

Chris Voight ma poważny powód, żeby kochać ziemniaki — stoi na czele komisji stanu Washington w sprawie ziemniaków. Kiedy ministerstwo gospodarki rolnej zabroniło ludziom korzystać z talonów żywnościowych na białe ziemniaki, urządził on protest. Spożywał wyłącznie ziemniaki przez 60 dni. Chris zjadał 20 ziemniaków dziennie i łącznie stracił 12 kilo. W ziemniakach jest spora ilość białka, natomiast przy takiej monodiecie może zabraknąć witamin i wapna w organizmie.

Chris Voight. Foto. novate.ru

Chris Voight6. Dieta składająca się z pizz serowych.

Dan Yansen ze stanu Maryland chciał zostać wegetarianinem, jednak nienawidził warzyw. W końcu postanowił jeść tylko pizzę z serem. Dan poniekąd utrzymuje tę dietę od 25-ciu lat, niekiedy pozwalając sobie na miskę kaszy. Amerykanin jest cukrzykiem, lecz jego poziom cholesterolu jest całkowicie w normie. O dziwno jest chudy i energiczny.

Dan Yansen. Foto. novate.ru

Dan Yansen7. Ramen w ciągu 13 lat.

Georgy Reedman z wyspy White gdy miała pięć lat po raz pierwszy odkryła w sobie miłość do ramenu (japoński fastfood z szybko gotującym się pszenicznym makaronem domowym). To jedyne jedzenie, które lubi. W ciągu ostatnich 13 lat jadła go 50 kg rocznie. Mając wzrost 160 cm, dziewczyna waży tylko 44 kg. Lekarze twierdzą że ma zdrowie 80-letniej osoby.

Ramen

Foto. novate.ru8. Nuggetsy z kurczaka w ciągu 15 lat.

Kolejna brytyjska nastolatka, która wyrosła na niezdrowej żywności. Stacey Irvin nie jadła prawie nic oprócz nuggetsów odkąd ukończyła 2 lata. Czasami je też frytki albo chipsy, ale nie spożywa niczego innego. Po tym, jak urwał jej się film w pracy, lekarze powiedzieli, że Stacey umrze jeżeli nie zmieni diety.

Dieta oparta na nuggetsach

Foto. novate.ru9. Banany w ciągu 12 dni.

Dietetyk Jula Tarbat spędziła 12 dni na „wyspowej diecie”, składającej się z samych bananów i wody. W końcu ogłosiła, że poczuła niezwykłą bystrość umysłu, jej skóra stała się miękka i błyszcząca i była w stanie przebiec 22 km. Banany są niskokaloryczne, zawierają potas i dużo błonnika. Lekarze uprzedzają, że zjedzenie w ciągu dwóch dni kilkudziesięciu bananów może spowodować nagłe zatrzymanie krążenia.

Dieta oparta na bananach

Foto. novate.ru10. Soylent

W 2013 roku inżynier-programista Rob Ryanheart zdecydował się na przeprowadzenie eksperymentu, którego celem było stworzenie prostej żywności w postaci proszku. Żywność miałaby być tania, ale zawierać wszystkie niezbędne do życia elementy pokarmu. Nazwał swój produkt Soylent i spędził 30 dni na diecie składającej się tylko z tego wynalazku. Za pośrednictwem portalu Kickstarter uzbierał 3 mln$. Ryanheart wprowadził Soylent na amerykański i kanadyjski rynek. Obecnie wielu ludzi korzysta z 30-dniowej diety opartej jedynie na jego wynalazku. Podobno naprawdę udało im się zwiększyć masę mięśniową przy jednoczesnej utracie wagi.

Soylent

Foto. novate.ru
za novate.ru

Skomentuj