Zwierzęta domowe z różnych krajów na świecie
Nowe!

Zwierzęta domowe z różnych krajów na świecie

Bez wątpienia każdy miłośnik zwierząt, chociaż raz w życiu zastanawiał się nad tym, jak to jest mieć w domu ośmiornicę czy szopa. W Europie ogólnie przyjęte jest posiadanie psów, kotów, ryb, gryzoni i niektórych ptaków. Dlatego warto sprawdzić, jakie stworzenia zamieszkują domostwa na całym świecie.

szczury grajace w szachy

Foto. iterfacts.com

#1 Indie

Wielu mieszkańców Indii przyjmuje pod swój dach mangusty. Te zwierzaki szybko przywiązują się do swoich właścicieli, podporządkowują się im oraz sprawiają wrażenie grzecznych podopiecznych.

mangusta

Foto. iterfacts.com

#2 Stany Zjednoczone

W tym kraju posiadanie skunksa jest bardzo modne. Zwierzę jest czułe, posłuszne i bardzo ładne. Skunksy atakują wroga cuchnącą wydzieliną, ale ich posiadacze twierdzą, że w warunkach niewoli, zwierzęta nie korzystają z tej borni.

skunks

Foto. iterfacts.com

Egzotycznie wyglądającego mrówkojada, również możemy często spotkać w domach Amerykanów. Zabawne zwierzę szybko przyzwyczaja się do swojego imienia i momentalnie reaguję na nie. Mieszkające w warunkach domowych mrówkojady nie jedzą termitów i mrówek – żywią się świeżymi owocami i warzywami.

mrówkojad

Foto. iterfacts.com

#3 Chiny

Świerszcz jest ulubionym owadem Chińczyków. Już od XII wieku w Chinach były popularne zawody dla świerszczy – wygrywało zwierzę, którego śpiew był najgłośniejszy. Obecnie takie konkurencje nie są już organizowane, ale każdy może za 25 centów nabyć świerszcza i klatkę dla niego.

świerszcz domowy

Foto. iterfacts.com

Chińczycy uwielbiają, także śpiewające ptaki. Rano w chińskich parkach, można zaobserwować ludzi, wyprowadzających swoich pierzastych podopiecznych. W czasie, gdy psy są wyprowadzane na smyczy, ptak jest umieszczany w klatce i wychodzi się z nim na świeże, poranne powietrze.

zolty spiewajacy ptak

Foto. iterfacts.com

#4 Japonia

W kraju kwitnącej wiśni, ludzie lubią trzymać w domu egzotyczne zwierzęta. Przykładem tego jest aksolotl – larwa ambystomy. Stworzenie można kupić, od niektórych Meksykanów, mieszkających na terenie Japonii. Handel aksolotlami jest oficjalnie zabroniony, dlatego kupno egzotycznego podopiecznego nie jest prostą sprawą. Aksolotli utrzymuje się w akwarium ze szczególnymi warunkami, ponieważ larwa nie powinna przeobrazić się w dorosłego osobnika.

rozowy aksolotl meksykanski

Foto. iterfacts.com

#5 Wielka Brytania

W tym kraju hoduje się afrykańskie jeże karłowate. Nietypowy podopieczny kosztuje około 300 dolarów. Jeż znakomicie dostosowuje się do warunków domowych, nie wydziela zapachów i szybko przyzwyczaja się do swoich właścicieli.

pigmejski jez afrykanski

Foto. iterfacts.com

#6 Francja

We Francji popularność zdobyła fretka – tchórz zwyczajny. Zwierzę poddaje się tresowaniu i pełni funkcję żywej ozdoby dla podążających za modą kobiet. Giętkiego i lekkiego tchórza łatwo da się wrzucić na ramiona.

fretka

Foto. iterfacts.com

#7 Kanada

Lotopałankę kupuje wielu Kanadyjczyków, a zwierzę zalicza się do torbaczy. Lotopałanka umie skakać i szybować w powietrzu. Wygląda uroczo i nie wymaga podawania specjalnego pokarmu.

otopalanka karlowata

Foto. iterfacts.com

#8 Indonezja

Orangutany są często spotykane w indonezyjskich gospodarstwach domowych, szczególnie tam, gdzie nie ma dzieci. Człekokształtne małpy nie różnią się wiele od właścicieli. Zakładają modne ubrania, śpią w łóżkach, jedzą przy wspólnym stole. Wyjątkowo mądre zwierzaki pomagają sprzątać w mieszkaniu.

orangutan

Foto. iterfacts.com

#9 RPA

Surykatka jest w tym kraju nie tylko idealnym zwierzęciem domowym, ale także talizmanem. Mieszkańcy Afryki Południowej wierzą, że surykatki odstraszają wilkołaki i diabły.

surykatka

Foto. iterfacts.com

Skomentuj