Wieje nudą? Kup voucher do Flyspot i przeżyj przygodę życia! - Zalajkowane.pl
Nowe!

Wieje nudą? Kup voucher do Flyspot i przeżyj przygodę życia!

Nie chcesz siedzieć w domu, w kinie nie ma nic ciekawego, a wszystkie popularne miejsca są tak oblegane, że trzeba przepychać się w tłumie? Być może zainteresujemy Cię stosunkowo mało znaną, ale na pewno nie nudną aktywnością, jaką jest indoor skydiving. Zobacz, co to jest, i poznaj ofertę Flyspot.

flyspot

fot. materiał partneraJak działa tunel aerodynamiczny?

Pod pojęciem indoor skydivingu należy rozumieć młodą dyscyplinę sportową, której początków należy upatrywać w technologiach wojskowych z lat 50. ubiegłego wieku. To właśnie wtedy w Stanach Zjednoczonych stworzono pierwszą konstrukcję tego typu, która miała służyć celom militarnym, a dokładnie do szkolenia komandosów w zakresie lotu ze spadochronem – bez prawdziwego samolotu, którego używanie podnosiło koszty szkolenia.

Jak działa tunel aerodynamiczny? To specjalnie zaprojektowana kapsuła, która jest wyposażona w mocne turbiny. Ich zadaniem jest generowanie silnych strug powietrza imitujących lot po wyskoczeniu z samolotu. W tym przypadku nie ogranicza Cię jednak spadochron – po prostu unosisz się swobodnie w powietrzu, co daje możliwość wykonywania finezyjnych akrobacji.

Pęd powietrza jest jednostajny, a jego prędkość stała przez cały czas, co zapewnia gładkie prześlizgiwanie się przez jego masy. Nie musisz zatem obawiać się turbulencji, które mogłyby zaburzać tor lotu i stwarzać ryzyko uderzenia o ściany komory. Konstrukcja jest zaprojektowana w taki sposób, by zapewnić uczestnikowi stuprocentowe bezpieczeństwo – nawet jeśli robi to pierwszy raz i ma za sobą tylko kilkuminutowe szkolenie wprowadzające.

Przez lata technologia była wykorzystywana głównie przez armię, chociaż tunel na użytek komercyjny funkcjonował w USA już od lat 80. Prawdziwy boom na zainteresowanie tą aktywnością pojawił się jednak dopiero kilkanaście lat temu. To jednak wystarczyło, by na świecie powstały setki takich obiektów (np. tunel aerodynamiczny Flyspot), a także by rozpoczęto międzynarodową rywalizację sportową w indoor skydivingu, m.in. w dyscyplinach Formation (FS), Vertical Formation (VFS), Dynamic (D4W, D2W) i freestyle.

Latanie w tunelu aerodynamicznym Flyspot

Co prawda loty w tunelach aerodynamicznych początkowo były przeznaczone tylko dla specjalistów, jednak dziś może z nich skorzystać w każdy. Flyspot kieruje swoją ofertę do osób w różnym wieku (również dzieci od 3 roku życia!) i o różnych upodobaniach, które albo szukają nowego hobby, albo są uzależnione od mocnych wrażeń i adrenaliny, albo chcą spróbować w życiu czegoś nowego. Z tego powodu vouchery na lot są często polecane na prezent z różnych okazji – od urodzin aż po ślub.

Przygoda dla dorosłych i dzieci

Lot w tunelu jest zresztą atrakcją nie tylko dla dorosłych – mogą z niego skorzystać również najmłodsi. Tak ekscytująca atrakcja dla dzieci cieszy się ogromnym zainteresowaniem i to wśród maluchów w każdym wieku. Dlatego Flyspot przygotował dla nich specjalną promocję z okazji zakończenia wakacji. Kupując voucher na 2 loty w tunelu aerodynamicznym do 31 sierpnia dzieci mogą skorzystać dodatkowego lotu zupełnie za darmo.

Do latania w tunelu aerodynamicznym nie trzeba się specjalnie przygotowywać ani mieć dobrej kondycji. Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa otrzymasz tuż przed wejściem do komory wraz z odpowiednim strojem i osprzętem. O ile zależy Ci jedynie na przyjemnym doświadczeniu, to w zupełności wystarczy, by wznieść się w powietrze i zapisać w pamięci wyjątkowe wspomnienia. W przypadku bardziej zaawansowanych akrobacji możesz skorzystać ze wsparcia profesjonalnego trenera, który będzie czuwać nad osiąganiem bardziej widowiskowych efektów.

Profesjonalny indoor skydiving w Polsce – czy to ma sens?

Chociaż coraz częściej się o tym słyszy, indoor skydiving w Polsce wciąż uchodzi za aktywność niszową, a co za tym idzie – mało opłacalną dla profesjonalnych sportowców. Jak to jednak zwykle bywa, loty w tunelach aerodynamicznych stają się popularniejsze z roku na rok, a filmiki przedstawiające powietrzne popisy mistrzów w tej dyscyplinie mają miliony wyświetleń.

Nawet jeśli obecnie szansę na profesjonalny rozwój w tym zakresie mają tylko najlepsi z najlepszych, to jednak za kilka lat indoor skydiving w Polsce i na świecie może zyskać większą rangę i przyciągnąć nowych sponsorów. To z kolei będzie sygnał do tego, że do sportowej rywalizacji może dołączyć więcej osób. Im szybciej rozpoczniesz trenowanie “na poważnie”, tym większa szansa na pełną gotowość, gdy nadejdzie szczyt popularności tej dyscypliny.

Latanie w tunelu aerodynamicznym to przede wszystkim świetna zabawa, ale też możliwość skorzystania z formy rozrywki, która dostarcza ekstremalnych wrażeń, a przy tym jest w stu procentach bezpieczna. Przekonaj się o tym na własnej skórze – sprawdź ofertę lotów Flyspot!

Artykuł sponsorowany.

Skomentuj