Robert król Bundesligi
Nowe!

Robert król Bundesligi

W cieniu zwycięstwa Pana/Pani kiełbaski w tegorocznym konkursie Eurowizji nie można zapomnieć o innym ważnym wydarzeniu z punktu widzenia wszystkich kibiców piłki nożnej. W ostatniej kolejce Bundesligi Robert Lewandowski strzelił 2 bramki (w swoim ostatnim meczu dla Borussi Dortmund) i z 20 trafieniami został królem strzelców niemieckiej ligi. Wydarzenie to jest o tyle ciekawe, że Robert jest pierwszym Polakiem w historii, który tego dokonał (blisko w 1991 roku był Jan Furtok grający w HSV, zajął jednak drugie miejsce). Robertowi oczywiście gratulujemy, życzymy kolejnej korony króla strzelców już w barwach Bayernu Monachium, a dla was znaleźliśmy fajne zestawienie wszystkich 20 goli Roberta w tym sezonie. Dla mnie nr 16 i 20 to absolutne majstersztyki.
PS. Cała Borussia w tym sezonie ligowym zdobyła 80 goli – 20 bramek Roberta to aż 25% wszystkich bramek strzelonych przez zespól wicemistrza Niemiec!


[youtube http://www.youtube.com/watch?v=7uSTt0fOizw&w=560&h=315]

One Comment

    • teh

    Fajny filmik. Dla mnie osobiście najlepsza bramka nr 5. Tam po prostu nie było z czego strzelić, a rozwiązanie genialne. Potwierdza się opinia, że do wielkiej piłki oprócz umiejętności oraz ambicji potrzebna jest inteligencja.

Skomentuj