Podkład kryjący – Twoje kosmetyczne must have - Zalajkowane.pl
Nowe!

Podkład kryjący – Twoje kosmetyczne must have

Według przeprowadzanych cyklicznie badań drugim ulubionym produktem Polek (zaraz po mascarze) jest podkład. Jednym z kryteriów, jakimi kierujemy się przy wyborze tego kosmetyku, jest między innymi siła jego krycia. Fluid, który bez trudu zakrywa wszelkie niedoskonałości i przebarwienia, dla jednych bywa nieodzownym elementem codziennego makijażu, drudzy zaś sięgają po niego jedynie wtedy, kiedy okazja jest naprawdę wyjątkowa. Bez względu na częstotliwość stosowania najważniejsza zasada dotycząca podkładu to idealne dopasowanie kosmetyku do specyfiki naszej cery. Jak to zrobić? Które z kryjących podkładów dostępnych na rynku są godne uwagi?

podkład kryjący

fot. pixabay.com



Trudny wybór podkładu

Dobór podkładu bywa zmorą – zwłaszcza dla mniej wprawionych w sztuce makijażu. Trudność sprawia między innymi dopasowanie odpowiedniego odcienia, obawiamy się też tzw. efektu maski czy tego, że podkład zadziała zapychająco, a w konsekwencji pogorszy stan naszej cery. Obawy te jeszcze bardziej zyskują na sile, jeśli naszym celem jest znalezienie podkładu o mocniejszym kryciu. W rzeczywistości jednak uniknięcie tego typu przykrych niespodzianek jest niezwykle proste: wystarczy zwrócić się w stronę kultowych produktów, które od lat zbierają pozytywne opinie użytkowników.


Podkład Revlon – dlaczego warto?

Do kosmetyków wyróżniających się w kategorii podkładów z pewnością można zaliczyć markę Revlon i uwielbianą przez miłośników makijażu linię podkładów Revlon ColorStay. Na jej stałą od lat pozycję w rankingach dotyczących najczęściej wybieranych podkładów składa się kilka podstawowych komponentów.

Przede wszystkim produkty te zapewniają możliwe do stopniowania mocne krycie, dzięki czemu wszelkie niedoskonałości skóry błyskawicznie znikają z pola widzenia. Jednocześnie nie należy obawiać się sztucznego efektu, a wszystko to dzięki SoftFlex – opatentowanej przez producentów formule, która zawiera udoskonalone polimery ułatwiające aplikację każdą metodą. Skład jest zresztą jedną z mocniejszych stron tego kosmetyku, bowiem zawiera między innymi proteiny jedwabiu oraz ekstrakty roślinne. Beztłuszczowa formuła nie zapycha porów, nie wysusza i zapewnia lekkie, komfortowe odczucie na skórze. To produkt hipoalergiczny, pozbawiony zapachu i wzbogacony w filtr SPF. Podkład Revlon ColorStay wyróżnia się także trwałością – jest odporny na ścieranie, nie brudzi ubrań i zaskakująco długo utrzymuje się na twarzy.


Dla każdego coś dobrego

Revlon miał też na uwadze zróżnicowane potrzeby swoich konsumentów, dlatego charakterystyczny dla tej linii podkładów jest ich podział na dwie wersje: dla skóry suchej i normalnej oraz tłustej i mieszanej. Ten niezwykły ukłon w stronę użytkowników jest strzałem w dziesiątkę – przy produkcji obu wariantów wzięto pod uwagę specyfikę wszystkich rodzajów skóry. W rezultacie właściciele skóry tłustej mogą cieszyć się długotrwałym efektem zmatowienia, natomiast wariant do skóry suchej gwarantuje naturalne wykończenie bez podkreślenia suchych skórek. Do argumentów przemawiających za używaniem podkładu ColorStay dołącza także szeroka kolorystyka – dobór odpowiedniego odcienia jest teraz niezwykle prosty, i to bez względu na karnację, bowiem ilość dostępnych wariantów jest naprawdę imponująca. Zwieńczeniem jest też atrakcyjny stosunek ceny do jakości, ale uwaga: z doświadczenia wiemy, że zdecydowanie bardziej warto szukać tego produktu w drogeriach internetowych.


Podkład kryjący to produkt, który warto dołączyć do podstawowego wyposażenia swojej kosmetyczki – niecodzienna okazja czy nagłe pogorszenie kondycji skóry mogą przecież zdarzyć się każdemu. Nie musimy już obawiać się sztucznego efektu – obecnie dostępne na rynku lekkie formuły zapewniają satysfakcjonujące krycie bez nieprzyjemnych skutków ubocznych, a Revlon ColorStay to godny przedstawiciel tej grupy. Wystarczy jedynie dobrać odcień jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru skóry, aby cieszyć się długotrwałym efektem wow… na co dzień lub/i od święta.



Skomentuj