Playa del Amor - historia powstania najpiękniejszej plaży na świecie
Nowe!

Playa del Amor – niezwykła historia powstania najpiękniejszej plaży na świecie

Krater na powierzchni zielonej wyspy, a na jego dnie ukryta rajska plaża ze śnieżnobiałym piaskiem i krystalicznie czystą wodą… To opis bajecznego krajobrazu jednego z najpiękniejszych zakątków na naszej plancie, który zachwyca nawet najbardziej kapryśnych turystów z całego świata. Chodzi o Plażę Miłości (Playa del Amor), cudowne miejsce na wulkanicznych Wyspach Marieta u wybrzeżu Meksyku. Historia jej powstania jest równie niezwykła, co widoki w okolicy i doznania w czasie kąpieli.

Playa del Amor 2

Foto. hispotion.com

Playa del Amor 3

Foto. clubcaribecancun.com

Fantastyczna kraina złożona z dwóch niewielkich wysepek, położnych na zachód od zatoki Banderas, została utworzona przez podwodne erupcje wulkanu. Jednak imponująca plaża nie jest dziełem sił natury, ale doskonałym przykładem na to, że z założenia destrukcyjna działalność człowieka, może czasami doprowadzić do powstania prawdziwych arcydzieł. Pojawienie się krateru to skutek eksplozji bomby w latach 50., którą zdetonowano tu podczas ćwiczeń wojskowych. Obecnie nie ma tu już poligonu, który został zastąpiony rezerwatem przyrody i stał się prawdziwym rajem dla miłośników nurkowania. Można tu natknąć się na szeroką gamę rozmaitych gatunków tropikalnych ryb, delfinów i żółwi. Jednak mimo otwarcia terenów na turystów, dotarcie do Plaży Miłości nie jest wcale takie łatwe.

Playa del Amor

Foto. vallartalifestyles.com

Playa del Amor 4

Foto. vallartalifestyles.com

Jeszcze nie cały rok temu rezerwat Wysp Marieta był całkowicie zamknięty dla odwiedzających ze względu na konieczność ochrony unikatowego ekosystemu w okolicy. Pod koniec zeszłego roku postanowiono udostępnić miejsce turystom, ale wprowadzono limity, które znacznie ograniczają możliwość dotarcia na wyspy. Dziennie może tu przypłynąć 15 łodzi, zabierających w sumie niewiele ponad 100 turystów. Na plaży w kraterze każdy może przebywać nie dłużej, niż pół godziny, więc można zapomnieć o całodziennym opalaniu wśród malowniczego krajobrazu. Choć są pewne zastrzeżenia do takiego rozwiązania, to przepisy na pewno pomogą uchronić przyrodę przed degradacją i zachować rajską Playa del Amor dla przyszłych pokoleń.

Playa del Amor 5

Foto. pinterest.co.uk

Plaża Miłości w Meksyku

fot: Roadtrippers.com

Skomentuj