Odnaleziono nazistowski skarb wart 111 milionów Euro - Zalajkowane.pl
Nowe!

Odnaleziono nazistowski skarb wart 111 milionów Euro

4 tony złota – nazistowski skarb został odnaleziony na dnie oceanu, we wraku niemieckiego okrętu, który zatonął na początku II wojny światowej u wybrzeży Islandii.

Według Daily Mail, poszukiwacze skarbów trafili na skrzynie wypełnione złotem, których wartość sięga nawet 111 milionów Euro! Na wrak zatopionego niemieckiego statku natrafiono  niedaleko  wybrzeży Islandii.  Nurkowie z brytyjskiej organizacji Advanced Marine Services, penetrując wrak znaleźli skrzynie zawierające 4 tony złotych sztabek, które pochodzą z południowoamerykańskich banków.

Skrzynie transportowane były na statku SS Minden, zatopionym  24 września 1939 roku, który płynął  z Brazylii do Niemiec. Istnieją domysły, że został on celowo zatopiony 200 kilometrów na południowy-wschód od wybrzeży Islandii z obawy, aby nie wpadł w ręce aliantów.

Niestety nurkowie nie złożyli odpowiednich wniosków o pozwolenie na przeszukanie wraku oraz wiercenia w kadłubie w celu przeszukania luków bagażowych. Nie powiadamiając nikogo, przewieźli złoto w Wielkiej Brytanii. Jednak organizacja Advanced Marine Services Group była już pod lupą Georga Lárussona, szefa Straży Granicznej  Islandii, ponieważ wcześniej, w tym samym roku, zostali oskarżeni o przeszukiwanie niemieckich okrętów bez zezwolenia.  Prawa do skarbu rości sobie teraz wiele podmiotów i państw.

źródło: gentside.com

Skomentuj