Nowość! Tabletka przeciw kleszczom i pchłom dla Twojego pupila - Zalajkowane.pl
Nowe!

Nowość! Tabletka przeciw kleszczom i pchłom dla Twojego pupila

Od niedawna dla opiekunów czworonogów pojawiła się prawdziwa nowość. AdTab – tabletka na kleszcze i pchły dla psów i kotów. Czym wyróżnia się ten produkt spośród innych, dostępnych na rynku? Dlaczego tabletka na pchły i kleszcze dla kota jest dobrą formą ochrony? Kiedy warto zdecydować się na tabletki na kleszcze dla psa?

tabletka przeciw kleszczom dla psa

fot. shutterstockNowość na rynku! Czym jest tabletka AdTab? 

Choć tabletki na pchły i kleszcze dla psa i kota nie są niczym nowym, wciąż wielu opiekunów nie zdaje sobie sprawy z tego, jak one działają. Tabletka AdTab wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością, doskonale chroniąc zwierzę przed pasożytami zewnętrznymi. Zawiera substancję czynną lotilaner, która działa przez okres czterech tygodni. Dzięki zawarciu w tabletce czystej formy aktywnej substancji (czyli S-enancjomer) organizm zwierząt jest mniej obciążony i zmniejsza się tym samym ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

W jaki sposób to działa? Po zażyciu tabletki, substancja czynna przenika do krwiobiegu. Gdy tylko kleszcz wbije się w skórę i rozpocznie żerowanie, zostaje natychmiast sparaliżowany, a następnie umiera.

Dodatkowo, tabletki na pchły i kleszcze dla kota i psa AdTab charakteryzują się wysoką przyswajalnością, dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi, potwierdzoną badaniami. Dzięki temu opiekun nie musi obawiać się problemów z podaniem lekarstwa. Wystarczy wymieszać je z karmą lub podać z ręki w formie smakołyka.

Tabletka AdTab dla kota

Tabletki na kleszcze dla kota zapewniają miesięczny okres ochronny przed pasożytami zewnętrznymi. Dostępne są zarówno w lecznicach weterynaryjnych, jak i sklepach zoologicznych bez recepty. Dostępne są w dwóch wariantach – dla kotów od 0,5 do 2 kg oraz dla kotów od 2 do 8 kg. Atrakcyjny, waniliowy smak preparatu sprawia, że większość mruczków zjada je ze smakiem, a podanie tabletki nie wymaga dodatkowego wysiłku.

Tabletka na kleszcze dla kota AdTab może być stosowana już u kotów powyżej 8 tygodnia życia, o ile ważą minimum 0,5 kg. Dzięki temu możemy chronić przed pasożytami nawet młode kocięta. 

Tabletka AdTab dla psa 

Tabletka na kleszcze dla psa AdTab również dostępna jest w lecznicach weterynaryjnych i sklepach zoologicznych bez recepty. Okres ochrony przed pasożytami wynosi jeden miesiąc, dzięki czemu łatwo zadbać o regularność. Preparaty dostępne są w pięciu wariantach:

  • 1,3-25 kg
  • 2,5-5,5 kg
  • 5,5-11 kg
  • 11-22 kg
  • 22-45 kg.

W przypadku psów ważących powyżej 45 kilogramów konieczne jest podanie odpowiedniej kombinacji tabletek o dostępnej mocy.

Preparat można stosować już u szczeniąt powyżej 8 tygodnia życia, ważących minimum 1,3 kg. Tabletka na kleszcze dla psa AdTab charakteryzuje się wysoką smakowitością – wpływ na to mają mięsne dodatki smakowe, które sprawiają, że preparat jest atrakcyjny dla psów. 

Skomentuj