Nowa Nokia 3310 już wkrótce! - Zalajkowane.pl
Nowe!

Nowa Nokia 3310 już wkrótce!

Nokia 3310 wraca w nowej odsłonie! To zdecydowanie świetna wiadomość dla wszystkich tych którzy tęsknią za grą w kultowego snake’a i za czasami, gdy telefon ładowało się dużo rzadziej niż nowe smartfony, a bateria trzymała tydzień (a nawet dwa)!

Nokia 3310

Nokia 3310
Ten legendarny telefon, a właściwie jego nowa edycja zostanie zaprezentowana na przełomie lutego i marca podczas targów Mobile World Congress 2017, które odbędą się w Barcelonie. Niestety poza ceną (około €59, czyli jakieś 255zł) nie ujawniono na razie zbyt wielu szczegółów.

Remake Nokii 3310 to jeden z elementów promocyjnych, który zaproponowała HMD Global – firma posiadająca wyłączność na produkcję urządzeń z logo Nokia. Po latach nowi właściciele ponownie próbują rozruszać kultową markę.

Nokia 3310 wytrzymała 17 lat użytkowania i dwie wojny

Kultowa Nokia 3310 swoją premierę miała w 2000 roku, a na całym świecie sprzedano ponad 100 milionów egzemplarzy tego modelu. W ostatnich dniach internet obiegła nawet historia byłego żołnierza Dave’a Mitchella, który ciągle korzysta z zakupionej w 2000 roku Nokii 3310. Dave jak na prawdziwego „heavy usera” przystało wystawił swój telefon na wiele prób. I tak kultowa Nokia 3310 towarzyszyła swojemu właścicielowi podczas misji wojskowych w Iraku, Jordanie i Afganistanie. W międzyczasie telefon został wyprany, utopiony w sosie curry, rozjechany i upuszczony niezliczoną ilość razy, a nadal działa. Co więcej bateria wciąż trzyma 10 dni!

„Za każdym razem, kiedy upuściłem Nokię, zbierałem ją do kupy i po prostu włączałem. Ten telefon jest zrobiony z jakiegoś kryptonitu – to jest niezniszczalne” mówił Dave Mitchell. „Jeśli jestem znudzony i mam wolną chwilę, to mam na telefonie Snake’a. To fantastyczna gra.” dodał właściciel telefonu.


Nokia 3310

„Nie jestem dinozaurem i wiem, jak działa nowa technologia – ale nie chcę patrzeć na mój telefon co minutę” mówi Dave Mitchell (fot: Ross Parry / metro.co.uk)

Nokia 3310

„Nie potrzebują aparatu w telefonie – wezmę ze sobą aparat, jeśli zechcę robić zdjęcia”. (fot: Ross Parry / metro.co.uk)

Nokia 3310

„Jeśli potrzebuje internetu, nie mam problemu żeby poczekać aż wrócę do domu, lub usiądę przy biurku w pracy.” (fot: Ross Parry / metro.co.uk)

Skomentuj