Najsilniejsze dzieci na świecie - Zalajkowane.pl
Nowe!

Najsilniejsze dzieci na świecie

Ogólnie uważa się, że ​​dzieci są kruchymi, słabymi i bezbronnymi istotami. Nie wszystkie!

Dzieci, o których mowa niżej mogłyby rywalizować pod pewnymi względami z dorosłymi. Sami popatrzecie i skończcie już z wymówkami, aby tylko nie pójść na siłownię.

1. Cosmo Taylor

Obecnie 17-letni kulturysta z Wielkiej Brytanii. Kulturystyką zajmuje się nie tylko on, ale także jego ojciec i kilkuletnia siostra, więc dla Cosmo kulturystyka jest sprawą rodzinną. Ze względu na swój wiek, Cosmo bierze na razie udział w pokazach kulturystycznych. Ale jego marzeniem jest podnoszenie ciężarów. Tymczasem stał się gwiazdą Instagramu, na którym tysiącom fanów pokazuje rzeźbę swoich mięśni i przechwala się, że zawartość tłuszczu w jego organizmie wynosi tylko 6,5%!

2. Arat Hosseini

Najmłodszy z młodych sportowców, ale nie mniej godny podziwu! Ma tylko dwa lata, ale jego możliwości są niesamowite. Mieszka w Barbol w irańskiej prowincji Mazandaran. Codziennie 10-20 minut poświęca na wyczerpujące ćwiczenia. Sądząc po filmach, chłopiec z łatwością wykonuje obrót o 360 stopni na trapezie. Ponadto z łatwością utrzymuje ciężar swojego ciała na rękach, z nogami ułożonymi w szpagat. Jest także w stanie zrobić pompki z obciążeniem 6,5 kg na plecach, bez większego wysiłku.

3. Liam Hokstra

Liam był dzieckiem porzuconym przez swoich biologicznych rodziców. Był też wcześniakiem, co często przysparza wiele kłopotów zdrowotnych. Jego adopcyjni rodzice opowiadają, że Liam był dzieckiem niezwykłym – kiedy miał 5 miesięcy, samodzielnie siedział, a nawet byl w stanie na nóżkach utrzymać swój własny ciężar, a kiedy skończył zaledwie 9 miesiący, sam wspinał się na schody! Jednocześnie jadł wyjątkowo dużo.

Jak się okazało, w organiźmie Liama brakuje miostatyny, dlatego jego mięśnie rosną znacznie szybciej niż u innych ludzi. Ten problem jest bardzo rzadki, po raz pierwszy lekarze rozpoznali go w 2000 roku. W wyniku tej anomalii mięśnie Liama są 2 razy większy niż jego rówieśników. W wieku trzech lat robił pompki na szybkość i otrzymał tytuł „Najsilniejszego Malucha” turnieju. Obecnie chłopak ma 9 lat i ma nadzieję, że będzie mógł rozpocząć trenować zapasy. Być może czeka go wielka kariera w tej dyscyplinie.

4. Maryana Naumova

Rosjanka Mariana Naumova jest prawdopodobnie najsilniejszą dziewczynką na świecie. W wieku 15 lat wzięła udział w turnieju zawodników „Arnold Classic” wyciskając na klatkę piersiową sztangę o wadze 150 kg. Jednocześnie Mariana była pierwszą dziewczyną, która mając 18 lat uzyskala prawo do udziału w turnieju. Dziś ma na koncie 15 rekordów świata i jest zdobywcą tytułu „Międzynarodowego Mistrza Sportu”. Niestety, w 2016 roku zawieszono ją na dwa lata w wydarzeniach sportowych, ze względu na dodatni wynik testu dopingowego.

5. Yang Dżinlong

Yang Dżinlong mieszka w chińskiej prowincji Anhui. W wieku siedmiu lat ważył 50 kilogramów. Ale jego kilogramy to nie tłuszcz, tylko mięśnie! Rodzice mówią, że wiedzieli o niezwykłych zdolnościach swojego syna od samego początku – kiedy miał 9 miesięcy, chłopiec łatwo podnosił pięciokilogramowy pojemnik z olejem. Obecnie Yang z łatwością podnosi swojego ojca, albo stukilogramowe worki z cementem. Ale jego najbardziej imponujący trik to przeciąganie z miejsca na miejsce dwutonowej ciężarówki przywiązanej linami wokól talii Yanga. 

6. Andrew Costas

Pompki wydają ci się za ciężkie do ćwiczenia? Ten siedmioletni chłopiec wyciska za jednym podejściem  kilka tysięcy! Został nawet nagrany jego wyczyn, podczas którego wykonuje 4000 pompek w 2 godziny 29 minut. Imponujące? Ale sam Andrew nie był zadowolony. Zresztą chłopiec marzy o zostaniu aktorem, tymczasem oprócz treningu siłowego, angażuje się w sztukach walki oraz gimnastykę. Ojciec towarzyszy w rozwoju chłopca jako jego osobisty menedżer z nadzieją, że syn stanie się gwiazdą.

7. Giuliano i Claudio Stroe

Giuliano po lewej i Claudio po prawej stronie – dwaj mocarni bracia z Rumunii. Obaj zaczęli trenować mając po kilkanaście miesięcy. Kilka lat temu ojciec chłopców, Julian Stroe, przeniósł się razem z synami do Florencji, aby brać udział i promować synów na niektórych pokazach. Ale nie wyszło. Rodzina musiała wrócić do Rumunii i znowu trenować do utraty tchu. Julian ma teraz nadzieję, że on i jego synowie znajdą swoje miejsce w niektórych konkursach w Wielkiej Brytanii. A potem, być może, chłopaki będą mogli powtórzyć sukces Richarda Sandraka, dzięki swoim talentom, w jednym z zamożnych krajów na zachodzie. 

8. Kayl Ken

Kiedy Kyle miał 12 lat, otrzymał tytuł najsilniejszego chłopaka w swojej grupie wiekowej na świecie, podnosząc sztangę o wadze 140 funtów (mniej więcej dwa razy więcej niż sam ważył). Rozpoczął wtedy treningi kickboxingu i po niespełnia 4 latach i dziewięciu miesiącach zdobył czarny pas. Ale jego celem, który wytyczył sobie na samym początku było, żeby stać się zawodowym kulturystą, jak jako ojciec.

9. Jake Shellenshlager

Jake Shellenshlager poszedł w ślady ojca, byłego kulturysty. Już w wieku 11 lat rozpoczął treningi w siłowni, a kiedy miął 14 lat wziął udział w swoim pierwszym konkursie w Pensylwanii, wyciskając na klacie wagę 102,5 kg, podczas kiedy sam ważył zaledwie 54 kg. Mówiąc o marzeniach i planach, Jake powiedział: „Chcę iść do przodu i przygotować się do uniesienia ciężaru cztery razy większego niż sam ważę.” Cóż, najprawdopodobniej będzie w stanie.

10. Carlos Senter

Carlos Center nie jest zaangażowany w ciężką atletykę. Wie, że podnoszenie ciężarów może być niebezpieczne dla organizmu dziecka. Niemniej w ciągu 10 lat, zyskał sławę jako kulturysta. Carlos był zaangażowany w budowę swojego ciała stopniowo i pewnie, poprzez regularne ćwiczenia i trzymanie się zdrowych zasad diety. „On w ogóle nie je słodyczy. Nie mam pojęcia dlaczego?” – powiedział ojciec chłopca, Carlos Sr .. Carlos nagrywa filmiki z ćwiczeniami na Youtube, a nawet sprzedaje swoje nagrania na DVD, dzięki czemu zdobył przydomek „boy-szkoleniowcay”. Prezentuje na nich zajęcia przeznaczone dla dzieci w jego wieku, jednak jest mało prawdopodobne, aby wielu jego rówieśników było w stanie uporać się z prezentowanymi ćwiczeniami. Dziś Carlos ma 16 lat i ma nadzieję, że wkrótce porzuci kulturystykę na rzecz futbolu amerykańskiego.

11. Richard Sandrak

Ten ukraiński chłopuec trenuje od dwóch lat pod kierunkiem ojca. Codzienny reeżim Richarda jest ciężki – 300 przysiadów i 600 pompek. W wieku 6 lat wycisnął na klatce piersiowej prawie kwintal, a zawartość tłuszczu w jego ciele wynosiła poniżej 1%. Richard przyznaje, że czuje, że jego dzieciństwo nie jest szczęśliwe. Z powodu ciągłych treningów nie ma żadnych. Jednak jego ojciec osiągnąć cel – zapewnić chłopcu lepsze życie. Richard zagrał w „Najsilniejszym chłopcu na świecie”, którego twórcy nadali mu przydomek „Little Hercules”, dzięki czemu stał się znany na całym świecie i miał możliwość opuszczenia Ukrainy. Dziś Richard Sandrak pracuje jako kaskader.

źródło: nakonu.com

Skomentuj