Legendy Polskie - film "Smok" by Allegro - Zalajkowane.pl
Nowe!

Legendy Polskie – film „Smok” by Allegro

Projekt Legendy Polskie stworzony przez Allegro ma odkurzyć rodzime legendy i przedstawić je w nowoczesnej i tradycyjnej wersji. Za kamerą stanął Tomasz Bagiński – rysownik, animator i reżyser, który w 2002 roku nominowany był do Oscara w kategorii krótki film animowany (za film „Katedra”). Pierwszy film z serii Legendy Polskie właśnie się pojawił i nosi tytuł „Smok”. Dajcie znać czy Wam się podoba. Dla mnie rewelacja i nie mogę już doczekać się kolejnej części!

„SMOK”: Gród Kraka i jego mieszkańcy są w niebezpieczeństwie. Miastu zagraża Smok, który jednak nie przypomina wcale legendarnego potwora. To wytatuowany i mocno umięśniony Adolf Kamchatkov oraz jego ogromna latająca maszyna. Wielki amator pięknych Polek, które porywa i przetrzymuje w swojej kryjówce mieszczącej się w jednej z podmiejskich willi. Jedną z porwanych dziewczyn jest Ola, w której podkochuje się młody geniusz i konstruktor robotów, Janek. Władze miasta są bezradne, nikt nie wie jak powstrzymać Smoka. Podobnie jak w baśni, chłopak wpada na pomysł jak przechytrzyć potwora, mając na szczęście dostęp do technologii zdecydowanie nowocześniejszych od tych, którymi dysponował Szewczyk Dratewka.

Reżyseria: Tomasz Bagiński. Scenariusz: Błażej Dzikowski. W rolach głównych: Kim Kold i Jerzy Stuhr. Zdjęcia: Łukasz Żal P.S.C. Reżyseria castingu: Teresa Violetta Buhl. Montaż: Wojciech Jagiełło. Scenografia: Janusz Mazurczak. Kostiumy: Katarzyna Lewińska. Charakteryzacja: Janusz Kleja. Charakteryzacja Kima Kolda: Marcin Rodak. Muzyka: Atanas Valkov. Aranżacja piosenek: Marcin Macuk. Dźwięk: Alekdandra Pniak, Kacper Habisiak, Marcin Kasiński.

Skomentuj