Jak opaski i skarpety kompresyjne mogą zrewolucjonizować Twój trening? - Zalajkowane.pl
Nowe!

Jak opaski i skarpety kompresyjne mogą zrewolucjonizować Twój trening?

Odpowiednia efektywność treningu wpływa na wyniki. Niewątpliwie, im trening jest cięższy, tym większe jest ryzyko kontuzji. Jednocześnie mogą też pojawić się bóle mięśniowe. Na szczęście można zdecydować się na opaski oraz skarpety kompresyjne, które rzeczywiście mogą zrewolucjonizować Twój trening. Warto na ten temat dowiedzieć się więcej.

Dlaczego warto wybierać opaski do biegania?

Czasami małe rzeczy mają naprawdę duże znaczenie. Dotyczy to także treningu. Wiele mówi się o tym, by np. przed joggingiem pobudzić lepsze krążenie krwi, wykonując kilka ćwiczeń kardio. Jednak to może nie wystarczyć. Aby efekty treningu były jeszcze większe i do tego lepsze, warto wybrać opaski kompresyjne na łydki. To co je wyróżnia to fakt, że wspierają pracę mięśni, a przy tym znacząco skracają czas regeneracji. Nie trzeba obawiać się też, że nie będą wygodne. Opaski kompresyjne CEP zapewniają naprawdę dobrą wentylację, a do tego regulują temperaturę.

Warto wiedzieć, że stosując je regularnie, a więc podczas każdego biegu, zyskujesz uczucie lekkości nóg. Rzeczywiście dotlenienie mięśni jest szybsze i lepsze, a dzięki temu nie odczuwasz takiego zmęczenia. Do tego opaski ograniczają wibrację mięśni i wspierają regenerację. Kompresja umożliwia szybsze usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Zatem w efekcie jesteś w stanie biegać szybciej, mniej się męczysz, a do tego pozbywasz się bólu piszczeli. Na pewno dobrze sprawdzi się poziom kompresji 4, który polecany jest nie tylko dla biegaczy, ale też osób ćwiczących sporty zespołowe, np. piłkę nożną czy siatkówkę. Jeżeli uprawiasz sporty wytrzymałościowe czy nawet fitness, to koniecznie również postaw na takie opaski. 

Skarpety kompresyjne – dla kogo najlepiej się sprawdzą? 

Poza opaskami na uwagę zasługują też skarpety kompresyjne długie, np. marki Salomon. Trzeba wiedzieć, że zapewniają one naprawdę aktywną kompresję. W efekcie zmniejszają uczucie zmęczenia. Do tego pobudzają krążenie krwi, a ty możesz pozwolić sobie na bardziej wydajny trening bez ryzyka kontuzji. Jednocześnie zastosowane wzmocnienia na linii palców i pięt zapobiegają powstawaniu odcisków, ale też nie musisz obawiać się przegrzania i to nawet przy bardzo wysokich temperaturach.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że dobrze dobrany materiał zmniejsza tarcie pomiędzy skórą a skarpetą. W efekcie nie musisz obawiać się pojawiania pęcherzy czy też podrażnień skóry, które powodują dyskomfort podczas treningu. Oczywiście możesz też wybrać skarpety kompresyjne przeznaczone do biegania, które posiadają specjalny system kompresji, a więc dostarczają składniki odżywcze do mięśni nóg. Redukują także wibracje. W efekcie oszczędzasz energię i możesz przeprowadzić dłuższy trening. 

skarpety kompresyjne

fot. materiał partneraCzy warto wybrać skarpety kompresyjne krótkie?

Na pewno na uwagę zasługują również skarpety kompresyjne krótkie, które także pozwalają na przeprowadzenie dłuższego i intensywniejszego treningu. W tym przypadku możesz wybrać np. produkt z dodatkiem wełny merino, który dodatkowo odprowadza nadmiar wilgoci i sprawia, iż skóra lepiej oddycha. Jednocześnie przeprowadzona kompresja na dolnej linii stawu skokowego pozwala na pobudzenie krążenia. Jednocześnie zmniejsza się ryzyko powstawania odcisków.

Musimy wspomnieć, że skarpety krótkie kompresyjne przede wszystkim polecane są dla miłośników długich spacerów, nordic walking, ale też osób, które zmagają się z problemem częstego bólu nóg. Jeżeli szukasz dobrych opasek kompresyjnych czy skarpet kompresyjnych, to koniecznie sprawdź ofertę na stronie: https://www.decathlon.pl/sporty/bieganie/opaski-i-skarpety-kompresyjne. W ten sposób możesz zrewolucjonizować swój trening i zmniejszyć ryzyko kontuzji.