Dobre przygotowanie do egzaminu z języka angielskiego - postaw na repetytoria
Nowe!

Dobre przygotowanie do egzaminu z języka angielskiego – postaw na repetytoria

Koniec szkoły podstawowej to niewątpliwie dla dzieci ten moment, w którym w życiu młodzieży sporo się dzieje. Trzeba przygotować się do pierwszego poważnego egzaminu w życiu, do tego w bliskiej perspektywie jest wyjście ze strefy komfortu i zmiana szkoły. Rodzicom powinno więc zależeć na tym, by dobrze przygotować dzieci do tych trudnych zadań i między innymi zadbać o ich wiedze przed egzaminem na koniec szkoły podstawowej.

egzamin z języka angielskiego

fot. adobestock

Egzaminy ośmioklasisty – czego się spodziewać? 

Rodzice mają świadomość, że egzamin ośmioklasisty to dla ich dzieci pierwszy poważny egzamin, który będzie wpływał na możliwości dostania się do szkół ponadgimnazjalnych.  Na dzieci czekają 3 dni egzaminów – język polski i historia, matematyka oraz egzamin z języka obcego. Oczywiście najwięcej obaw podobnie jak przy maturze pojawia się w związku z matematyką, ale niezależnie od tego, jak stresuje dziecko królowa nauk, trzeba pomyśleć o tym, by do każdego egzaminu mogło się jak najlepiej przygotować. 

Sięgaj po pomoce naukowe 

Na egzaminie ósmoklasisty trzeba się liczyć z tym, że pojawiają się różne zadania, które mają podsumowywać ośmioletnią naukę. Dlatego mając tego świadomość, trzeba zadbać o to, by dziecko mogło przed egzaminem usystematyzować swoją wiedzę. Różnego rodzaju pomoce naukowe mogą temu służyć. Świetnym przykładem będzie między innymi repetytorium ósmoklasisty z języka angielskiego, gdzie usystematyzowana będzie wiedza z języka angielskiego, dziecko będzie mogło sobie przypomnieć najważniejsze zagadnienia. Dodatkowo repetytorium najczęściej obejmuje również dodatkowe zadania, dzięki którym dziecko może przećwiczyć posiadaną wiedzę i tym samym jeszcze lepiej przygotować się do konkretnych zadań, jakie na egzaminie będą się pojawiać. 

Jakie pomoce naukowe wybierać? 

Zastanawiając się nad zakupem repetytorium dla ósmoklasisty, warto będzie wziąć pod uwagę różne pomoce naukowe dostępne w sprzedaży. Przy wyborze warto dobrze zapoznać się z tym, co znajduje się w konkretnej książce, ponieważ dzięki temu będzie można ocenić czy faktycznie będzie ona pomocna na etapie przygotowań do egzaminu. Warto wybierać te repetytoria, w których pojawiają się zadania, jakie będą zgodne z tym, które potem pojawiają się także na egzaminie. W ten sposób można oczekiwać, że przygotowania przebiegną lepiej i ostatecznie dziecko na egzaminie także będzie mniej zestresowane, doskonale zdając sobie sprawę, że jest bardzo dobrze przygotowane. Dlatego tak istotne jest dbanie o to, by dziecko otrzymało właściwe pomoce naukowe potrzebne do przygotowania do egzaminu. 

Skomentuj