Co warto wiedzieć o Microsoft Office? - Zalajkowane.pl
Nowe!

Co warto wiedzieć o Microsoft Office?

Microsoft Office to pakiet aplikacji biurowych, który najpewniej jest znany nam wszystkim. Nie wykorzystujemy go tylko w pracy, ale również w szkole i na studiach. Zestaw narzędzi pozwala na łatwe edytowanie dokumentów oraz tworzenie prezentacji. Co jeszcze warto o nim wiedzieć? Podpowiadamy.

laptop

fot. pexels.comMicrosoft Office – przydatne funkcje

Czy warto zainwestować w Microsoft office? Jeśli szukamy do pracy prawej ręki, która pomoże nam w codziennych zadaniach, to odpowiedź na to pytanie brzmi tak. W obecnych czasach wielu z nas ze stacjonarnej pracy przeniosło swoje biura do domowego zacisza. Tryb home office jest wygodny, jednak warto mieć pod ręką narzędzia, które ułatwiają pracę, a nas samych uczynią wydajniejszymi. Dynamiczny charakter pracy sprawił, że ilość zadań do wykonania jest duża. Z pomocą przychodzi pakiet Microsoft office, który zakupić możemy np. na https://www.morele.net/.

Edytor tekstu Word, arkusz kalkulacyjny oraz program do tworzenia prezentacji sprawiają, że pakiet będzie przydatny zarówno dla osób pracujących, jak i uczących się. Świetnym pomysłem jest wykupienie subskrypcji rodzinnej, dzięki której aż 6 osób będzie miało możliwość korzystania z potrzebnych narzędzi w tym samym czasie. Warto pamiętać, że Microsoft office posiada również rozbudowane funkcje, które znajdą zastosowanie w pracach biurowych, takie jak projektowanie katalogów oraz budowę bez danych. Wirtualny dysk OneDrive pozwala na udostępnianie dokumentów oraz przechowywanie plików w chmurze.

Ważnym aspektem jest to, że Microsoft dba na każdym kroku o nasze bezpieczeństwo, np. gdy padniemy ofiarą kradzieży, nie musimy się martwić, ponieważ kilkuetapowe uwierzytelnienie rozwiązuje problem. Nic dziwnego, że pakiet ten znalazł sympatyków wśród małych, średnich i dużych firmach. Microsoft Teams to idealna alternatywa dla biurowych spotkań. Dzięki niemu zespołowa praca zdalna jest możliwa. Videokonferencje idealnie sprawdzały się, w momencie, gdy każdy z nas musiał w jak najszybszym tempie przyzwyczaić się do trybu home office. To właśnie Microsoft office w dużym stopniu ułatwił nową sytuację i był jednym z narzędzi, dzięki którym łatwiej było się zaaklimatyzować.

Microsoft office – wiele rodzajów pakietów

Microsoft office to rozwiązanie dla każdego. Niezależnie od tego, czy szukasz pakietu, który pomoże Ci przy prowadzeniu biznesu, czy chcesz korzystać tylko z edytora tekstu– na pewno znajdziesz coś dla siebie, np. na https://www.morele.net/. Jednymi z rozwiązań, które oferuje nam Microsoft są między innymi:  Microsoft Office Home & Business 2021 oraz Microsoft Office 365 Personal.

Skomentuj