10 niesamowitych korzyści zdrowotnych z posiadania psa
Nowe!

10 niesamowitych korzyści zdrowotnych z posiadania psa

Pies to w większości przypadków bezwarunkowo oddany przyjaciel i wierny kompan zabaw. Jednak mało kto wie, że aura tego czworonoga może pozytywnie wpłynąć na stan zdrowia właściciela. Przygotowaliśmy dla Was listę 10 korzyści zdrowotnych, które wynikają z posiadania psa.

10. Jesteś bardziej odporny na alergie.

pies i zdrowie czlowieka

Foto. fidouniverse.com

Mimo, że psy są uciążliwe dla kogoś, kto jest na nie uczulony, okazuje się, że wychowywanie dzieci w domu z psami sprzyja obniżeniu ryzyka alergii w późniejszym życiu. Samo to, że matka przebywa w otoczeniu psa podczas ciąży, może pomóc. Więc jeżeli myślisz o posiadaniu dziecka, albo już je masz, zastanów się nad przygarnięciem szczeniaka.

9. Mniej chorujesz.

pies i zdrowie czlowieka

Foto. ahchealthenews.com

Ludzie nienawidzą bakterii. Widzieliśmy już reklamy z paskudztwami zamieszkującymi każdy zakątek naszych domów i ciała. Każdy z nas zna też kogoś, kto wszędzie nosi ze sobą butelkę płynu antybakteryjnego. Okazuje się jednak, że im częściej jesteśmy wystawieni na działanie bakterii, tym rzadziej chorujemy. A psy są ich pełne! Trzymanie psa w domu wiąże się z większą ilością bakterii i w ten sposób nasz układ odpornościowy uczy się pokonywać więcej ich typów i nasze ciała stają się lepiej przygotowane na ewentualną walkę z chorobą.

8. Więcej się ruszasz.

pies i zdrowie czlowieka

Foto. pickthebrain.com

Psy wymagają wiele opieki, czego dużą częścią są spacery i zabawa kilka razy w ciągu dnia. W praktyce oznacza to, że właściciele psów spacerują około 30 minut dziennie więcej, niż pozostali ludzie, a wszyscy wiemy jaki wpływ na zdrowie ma ruch. Upewnij się więc, że codziennie zabierzesz psa na przechadzkę i zapewnisz mu rozrywkę, a przy okazji sobie trochę ruchu.

7. Jesteś bardziej aktywny towarzysko.

pies i zdrowie czlowieka4

Foto. livetradingnews.com

Badania ukazują, że ludzie bardziej ufają obcym jeżeli towarzyszy im pies, przyznają też, że chętniej wdaliby się w interakcje z osobą, która spaceruje z psem. Także jak się okazuje, pies może pomóc w zdobyciu nowych znajomych.

6. Pies może ci pomóc w walce ze stresem.

pies i zdrowie czlowieka

Foto. animalfair.com

Powinieneś napisać do swojego pracodawcy prosząc o zezwolenie na przyprowadzanie psów do biura. Jeżeli nie będzie przychylny pokaż mu wyniki badań, które dowodzą, że ludziom, którzy w pracy przebywają w otoczeniu psów znacznie obniża się poziom stresu. Co za tym idzie ludzie, którzy nie przyprowadzają do pracy swoich pupili z czasem stają się coraz bardziej zestresowani. Więcej stresu oznacza mniej energii, co oznacza mniejszą produktywność. To powinno zainteresować twojego szefa.

5. Będziesz szczęśliwszy.

pies i zdrowie czlowieka

Foto. petpact.com

Posiadacze psów wykazują mniejsze ryzyko zachorowania na depresję niż ci, którzy ich nie posiadają. Nawet ludziom cierpiącym na depresję kliniczną, posiadanie psa, którym trzeba się zająć – może znacznie pomóc. Miłość i energia jaką emanują psy, wyciąga ludzi z łóżek i nakłania do aktywności.

4. Będziesz miał zdrowsze serce.

pies i zdrowie czlowieka

Foto. .rhodes2safety.co.uk

Każdy aspekt posiadania psa może przyczynić się do zdrowszego serca. Samo głaskanie spowalnia bicie serca i obniża ciśnienie krwi. Badania pokazują również, że posiadacze psów lepiej sypiają, a to także wpływa na zdrowie.

3. Pies może wykryć raka.

pies i zdrowie czlowieka

Foto. Ian Vogler/Daily Mirror)

To może zabrzmieć dziwnie, lecz nie znaczy, że nie jest prawdą. Okazuje się, że psy mają zdolność wywąchania nowotworu w ludzkim ciele. Po świecie krąży wiele historii właścicieli psów, których pupile uparcie lizały i wąchały pieprzyk lub grudkę na ich ciele, więc udali się z tym do lekarza i okazało się, że to zmiana nowotworowa. Okazuje się, że psy są w tym dobre, niektóre nawet szkoli się specjalnie w celu wykrywania raka.

2. Pies nauczy dziecko odpowiedzialności.

pies i zdrowie czlowieka

Foto. mnn.com

Wielu rodziców zastanawia się, czy kupowanie psa dziecku to dobry pomysł. Jeżeli uważasz, że dziecko wyrosło na tyle, żeby samo zająć się psem, to dobry czas, żeby mu go podarować. Nauczy je to jak zajmować się zwierzęciem i sprawi, że stanie się bardziej empatyczne, co jest bardzo ważne w życiu.

1. Sprawiają, że czujesz się bezpieczny.

pies i zdrowie czlowieka

Foto. napasdailygrowl.com

Psy wyrabiają w sobie uczucie przynależności do właścicieli i ich domu. Dlatego starają się obronić je przed obcymi. Według badań potencjalni złodzieje zwykle zniechęcają się po usłyszeniu szczekania psa. Posiadanie czworonoga sprawi również, że będziesz czuł się bezpieczniej wychodząc samemu z domu.

Za: https://www.wonderslist.com/10-health-benefits-owning-dog/

Skomentuj