10 mniej znanych miejsc we Włoszech, które warto odwiedzić - Strona 2 z 2 - Zalajkowane.pl
Nowe!

10 mniej znanych miejsc we Włoszech, które warto odwiedzić

2 / 2

#5. Brisighella

Brisighella jest jednym z najpiękniejszych górskich miasteczek. Położona jest w Apeninach, w regionie Emilia-Romania. Znajduje się tam XIV-wieczny zamek, a wędrowanie brukowanymi uliczkami sprawia, że czujesz się jakbyś cofnął się w czasie. Żywa zieleń okolicznych wsi nadaje miejscu rustykalnego uroku.

Zamek w miejscowości Brisighella

Zamek w miejscowości Brisighella (fot: winedharma.com)#4. Szlak winny Sagrantino

Pełna bujnych, falistych wzgórz i godnych uwagi miast, Umbria łączy w sobie naturę, kulturę i ważną tradycję rolniczą. Rozkoszuj się regionalnymi przysmakami, jak czerwone wino Sagrantino czy stringozii z truflami. Zapoznaj się z kulturą i podziwiaj wiejskie widoki w uroczych miasteczkach jak Montefalco, Bevagna i Spello.

Montefalco we Włoszech

Montefalco (fot: telegraph.co.uk)#3. Pantelleria

Ta smagana wiatrem wyspa położona zaledwie 40 km od Tunezji, jest jednym z najbardziej odległych miejsc we Włoszech. Podróżnicy, którzy tam dotrą nagradzani są surowym, nieziemskim i nietkniętym krajobrazem, który sprawi, że poczujesz się z dala od kontynentu. Pantelleria nie ma plaży, a raczej skaliste zatoki więc świetnie nadaje się do snorkelingu i nurkowania. Nie jest gęsto zamieszkała, co sprawi, że wakacje tam są naprawdę spokojne i relaksujące.

Wyspa Pantelleria we Włoszech

fot: Luca Volpi (Goldmund100) /via wikipedia.prg)#2. Treviso

Przepełnione starożytnymi kanałami, renesansowymi placami i domami pokrytymi freskami, Treviso to eleganckie, niewielkie, starożytne miasto, do którego nie zaglądają turyści pobliskiej Wenecji. Mnóstwo portyków i spokojna atmosfera sprawiają, że to świetne miejsce do relaksu. Treviso jest także stolicą prosecco, więc nie przegap okazji, by spróbować tego wspaniałego, bąbelkowego napoju prosto u źródła.

Treviso we Włoszech

Treviso (fot: telegraph.co.uk)#1. Urbino

Atrakcyjne, otoczone murem miasto Urbino jest jedną z kulturalnych stolic renesansu, choć często jest pomijane przez pobliską Florencję i Asyż. Urbino, które było inspiracją dla obrazu Piero della Francesca „Miasto idealne”, pełne jest wybitnych dzieł sztuki i wieloletniej tradycji garncarstwa majolikowego.

Palazzo Ducale w Urbino

Palazzo Ducale (fot: http://tenutasantigiacomoefilippo.it)Zobacz też: 15 powodów, dla których warto odwiedzić Szwajcarię

15 powodów by odwiedzić Szwajcarię


za: forbes.com

2 komentarze

    Skomentuj