10 dziwnych dyscyplin sportowych
Nowe!

10 dziwnych dyscyplin sportowych

Igrzyska olimpijskie za nami, a Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Brazylii ruszają dopiero w czerwcu. Nadchodzi wiosna i pewnie wielu z nas chętnie pozbędzie się kilku dodatkowych kilogramów „wyhodowanych” w czasie zimy. Sprawdźmy zatem jakich dyscyplin sportu (nie)uprawiać, gdyż są one co najmniej.. dziwne

10. Podwodny hokej
Hokej to gra znana od stuleci. Najpierw rozgrywany na powietrzu, potem na lodzie a teraz? A teraz w hokeja gramy pod wodą. Dwie sześcioosobowe drużyny za pomocą kija próbują wcisnąć krążek do bramki przeciwnika. Podobno sport znany jest na całym świecie, my jednak słyszymy o nim po raz pierwszy – być może dlatego, że pod wodą nie za wiele widać.

Podwodny hokej

 

9. Bossaball
Bossaball to tak jakby grać w siatkówkę na księżycu. Dwie drużyny stojące po przeciwnych stronach siatki i trampolina. Teraz, żeby zdobyć punkt wystarczy żeby piłka spadła na podłoże po stronie przeciwnika.
Bossaball

 

8. Wyścig z żoną na plecach
Żeby brać udział w tych zawodach najpierw musisz mieć.. żonę. Potem wystarczy tor przeszkód i para, która pokona go w najkrótszym czasie wygrywa. Sport ten powstał w Finlandii, a zwycięzca zawodów wygrywa tyle piwa ile waży jego żona. Ciekawi jesteśmy jak wyglądałyby zawody gdyby role się odwróciły i to Panie miały przebiec po torze z Panami na plecach.
Wyścig z żoną na plecach

 

7. Psi surfing
Wymyślony w San Diego, popularny w całej południowej Kalifornii. W największych zawodach rozegranych w 2012 roku wystartowało 50 psów. Czekamy zatem na decyzję komitetu olimpijskiego o włączeniu dyscypliny do programu igrzysk.
Psi surfing

 

6. „Jednokołowe Polo”
Jeśli jazda na rowerze z jednym kołem nie jest sama w sobie wyczynem spektakularnym to dodajmy kije oraz piłkę i zagrajmy w „Jednokołowe Polo”. Ktoś chętny?
Jednokołowe polo

 

5. Rzut palem
Sport bardzo unikatowy, gdyż jako jedyny w tym zestawieniu wymaga od uczestników noszenia sukienek .. (wróć) szkockich kiltów. Szkoda, że to panowie biorą w tym udział. Popularny oczywiście w Szkocji.
Rzut palem

 

4. Szacho-boks
Szacho-boks jest dokładnie tym jak się nazywa. Uczestnicy w kolejnych rundach na zmianę okładają sie pięściami po głowach by potem grać w szachy. Ostatnie mistrzostwa świata rozegrano w 2013 roku w Moskwie.

Szacho-box

3. Pogoń za serem
Ponad 200 lat tradycji i coroczne mistrzostwa rozgrywane w Gloucester w Anglii. „Rozgrywki” organizowane są zawsze w ostatni poniedziałek maja, więc wszyscy chętni mogą już zacząć trenować przed tegoroczną edycją. Zasady są bardzo proste: najpierw z górki staczany jest ser, potem w pogoń za serem rzucają się uczestnicy, a zwycięzca wygrywa… ser.
Pogoń za serem

 

2. Ślepa piłka
Oto dyscyplina w którą nasza reprezentacja gra już od dawna i nawet o tym nie wie. Wszyscy poza bramkarzem mają oczy zasłonięte specjalnymi opaskami a piłka wyposażona jest w specjalne dzwoneczki, dzięki którym gracze wiedzą gdzie się znajduje.

Ślepa Piłka


1. Fretka w spodniach
Ten sport jest tak głupi, że nawet jego nazwę jest trudno przetłumaczyć. Coś dla wszystkich masochistów. „Zawodnicy” związują sobie spodnie na wysokości kostek, potem w spodniach lądują 2 fretki. Kto wytrzyma dłużej z 2 fretkami gryzącymi tu i ówdzie wygrywa. W 1981 padł niepobity dotąd rekord świata. Reg Mellor nakarmił fretki przed zawodami i dzięki temu wytrzymał 5 godzin i 30 minut.

Fretka w spodniach

 

źródło: funnyist.com

Skomentuj