Karty SIM w tradycyjnej, plastikowej formie, powoli przechodzą do historii. Wszystko za sprawą wirtualnych kart eSIM, które coraz częściej zajmują ich miejsce. To wszystko zasługa niesłabnącego postępu technologicznego. Czym dokładnie jest karta eSIM i jakie są najważniejsze zalety tego rozwiązania?
Co to jest eSIM?
Karta SIM wielokrotnie przechodziła metamorfozę. Najpierw funkcjonowała jako karta „mini”, następnie „mikro”, a na końcu „nano”. Obecnie jest dostępna w jeszcze innej wersji, jako eSIM. Karta eSIM to wirtualny odpowiednik klasycznej karty SIM. Ma formę niewielkiego (5×6 mm) modułu z chipem, który jest umieszczony na stałe w danym urządzeniu mobilnym. Wirtualną kartę SIM klient otrzymuje drogą cyfrową, po czym może ją w kilka sekund aktywować na swoim urządzeniu.
Najważniejsze zalety karty eSIM
Jakie korzyści wynikają z korzystania z karty eSIM? Poniżej najważniejsze zalety tego rozwiązania.
- Zwiększone bezpieczeństwo
Telefon z kartą eSIM dużo łatwiej zlokalizować (np. w przypadku kradzieży), niż urządzenie z klasyczną kartą. Co więcej, samo odblokowanie telefonu czy usunięcie profilu użytkownika jest niemożliwe bez podania kodu PIN. Tak więc zagubiony lub skradziony smartfon jest bezużyteczny.
- Oszczędność czasu
Z wirtualną kartą SIM zmiana operatora lub zakup dodatkowej oferty są znacznie prostsze niż dotychczas. Wystarczy kupić wybraną ofertę przez internet i pobrać ją na telefon (najczęściej odbywa się to po zeskanowaniu kodu QR). To znacznie prostsze, a przede wszystkim, szybsze niż zakup startera w sklepie stacjonarnym.
- Oszczędność miejsca w urządzeniu
Dzięki temu, że karta eSIM zajmuje minimalną ilość miejsca w smartfonie, producenci tego typu urządzeń, mogą wykorzystać uzyskaną w ten sposób przestrzeń, np. na dodatkowe podzespoły, czy wysmuklenie telefonu.
- Więcej możliwości
Karta eSIM pozwala korzystać z tego samego numeru i pakietu danych na kilku urządzeniach jednocześnie, np. na smartfonie, tablecie czy smartwatchu. Co więcej, jeden smartfon może obsługiwać kilka profili użytkowników jednocześnie i działać na zasadzie Dual SIM.
Warto przy tym podkreślić, że wirtualna karta SIM to rozwiązanie ekologiczne. Dzięki rezygnacji z plastikowych kart SIM, producenci nie generują dodatkowych odpadów, oszczędzając przy tym papier.
Jak uzyskać eSIM?
Wirtualną kartę SIM możesz zamówić w T-Mobile: https://www.t-mobile.pl/c/oferta-specjalna/wirtualna-karta-sim. Wystarczy, że kupisz wybraną przez siebie ofertę – to opcja dla nowych klientów. Obecni abonenci sieci, mogą wymienić klasyczną kartę Sim na eSIM w dowolnym momencie trwania umowy. Jak to zrobić? Można zadzwonić na infolinię lub odwiedzić salon firmowy. Wirtualna karta zostanie przesłana na podany adres e-mail, wraz z instrukcją, jak ją prawidłowo zainstalować.
Skomentuj
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.