TOP 10 luksusowych kurortów turystycznych na wyspach.
Nowe!

TOP 10 luksusowych kurortów turystycznych na wyspach

2 / 2

#6 Anguilla

Anguilla luksusowy hotel

Foto. homedsgn.com

Ten rajski skrawek ziemi, również został odkryty przez Krzysztofa Kolumba, choć w tamtym okresie raczej nikt jeszcze nie przypuszczał, że powstanie tu jeden z najbardziej luksusowych kurortów na świecie. Anguilla od niedawna uznawana jest za miejsce dla turystów szukających przepychu, ale już dłuższy czas uwielbiają ją gwiazdy amerykańskiej popkultury. Wyspa jest drugim domem między innymi dla Denzela Washingtona i Jaya-Z, którzy spędzają na tym terytorium zamorskim Wielkiej Brytanii większą część roku.

Plaże na Anguilli wyglądają dokładnie tak, jak te z filmów o Karaibach, a nieodłącznym krajobrazem są pięciogwiazdkowe hotele, w których jednym z najpiękniejszych elementów jest niezwykły wystrój wnętrz. Wyspa powstała z koralowców i nie ma niej większych wzniesień – krajobraz jest głównie nizinny. Infrastruktura dla turystów z “wyższych sfer” nie jest, aż tak rozbudowana, jak w przypadku innych luksusowych kurortów na wyspach, ale baza cały czas się poszerza i Anguilla prawdopodobnie niedługo dogoni konkurencję.

#7 Illa de Tagomago

Isla Tagomago luksusowy hotel

Foto. lenasblackbook.com

Prawie każdy kojarzy Ibizę, czyli hiszpańską wyspę będącą jednym ze światowych centrów rozrywki. Jednak mało kto wie, że nieopodal leży prywatna wysepka Illa de Tagomago, która może idealnie posłużyć, jako ostoja spokoju po upojnych nocach i doskonała baza wypadowa na kolejne imprezy. Oczywiście warunkiem jest odpowiednia ilość gotówki, ponieważ za wszystkie atrakcje w tym kurorcie trzeba słono zapłacić. Właścicielem większości ośrodków na wyspie jest hiszpański przedsiębiorca – Mariano Montero. Jego gośćmi są najczęściej gwiazdy i politycy, szukający prywatności w obiekcie niedostępnym dla paparazzi.

Illa de Tagomago posiada skalistą strukturę terenu, mnóstwo stromych wzniesień i klifów. Punktem przełomowym w historii wyspy było wybudowanie w 1913 roku latarni morskiej, która znacznie ułatwiła żeglugę na trasach z Ibizy do Palma de Mallorca i Barcelony. Oprócz ośrodków dla turystów, na wyspie kwitnie sprzedaż nieruchomości i działalność deweloperów.

#8 Galápagos

Galapagos luksusowy hotel

Foto. facetourist.com

Archipelag wysp na Oceanie Spokojnym nazywany jest również Wyspami Żółwimi lub Archipelagiem Kolumba. Kawałki lądu są porozrzucane około 1000 km od zachodnich wybrzeży Ameryki Południowej i należą do Ekwadoru. To miejsce jest znane głównie dzięki żółwiom słoniowym zamieszkującym ten obszar, którym poświęcono niezliczone programy przyrodnicze. Archipelag Galápagos i Rezerwat Morski Galápagos są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyspy powstały na skutek działalności podwodnych wulkanów, które do tej pory są aktywne.

Galápagos to przede wszystkim miejsce dla osób poszukujących kontaktu z przyrodą i gatunkami zwierząt niespotykanymi nigdzie indziej na świecie. Nie wszystkie atrakcje są tu zarezerwowane tylko dla bogatych, ale za przyjemności typu pływanie z żółwiami czy rekinami, trzeba sporo zapłacić. Podobnie jest z samą drogą na wyspę. Na Galápagos można się dostać luksusowym jachtem, a podróż może potrwać nawet 14 dni. Baza noclegowa dla zamożnych gości obejmuje kilka pięciogwiazdkowych hoteli i szeroką ofertę rozmaitych aktywności związanych z fauną i florą wyspy.

#9 Mustique

Mustique luksusowy hotel

Foto. andrewharper.com

Prywatna wyspa na południu Karaibów, której pięknem mogą się rozkoszować tylko wybrańcy, ponieważ większość luksusowych kurortów jest zamknięta dla gości bez specjalnych zaproszeń. Trudno się temu dziwić skoro stałymi bywalcami tego miejsca są członkowie rodzin królewskich, politycy i gwiazdy rocka. Całością terenów zarządza firma Mustique Company, która utrzymuje dziewiczy charakter przyrody na obszarze 1400 hektarów. Zarządzający dbają, aby turyści pokroju Księcia Williama czy Micka Jaggera, mogli bez przeszkód surfować po akwamarynowych falach, spacerować w blasku zachodzącego słońca i bawić się w ekskluzywnych klubach na plaży.

Dużym plusem na Mustique jest lotnisko, które umożliwia szybkie dotarcie i powrót z wyspy. Tutejsze nieruchomości są bardzo popularne wśród biznesmenów z całego świata. Oprócz surferów miejsce dla siebie znajdą tu, także miłośnicy żeglarstwa, sportów wodnych i szybkich motorówek.

#10 Exuma Cays

Exuma Cays luksusowy hotel

Foto. leafcayresort.com

Mini-archipelag składający się z czterech prywatnych wysp, 150 kilometrów na południowy wschód od Nassau na Bahamach. Każdy kto zawita na tę rajską wyspę musi się liczyć z tym, że nie będzie chciał jej już opuścić. Na Exuma Cays znajduje się jedynie pięć luksusowych willi ze wszystkim wygodami, jakie można sobie wyobrazić i 30-osobową obsługą, gotową spełnić wszystkie zachcianki gości. Właścicielem tego miejsca jest sławny iluzjonista David Copperfield, który od dawna utrzymuje, że znajduje się tu nawet fontanna młodości, choć jeszcze nikt nie potwierdził tych rewelacji. Nawet jeżeli jest to nieprawdą to po powrocie z tego miejsca można poczuć się kilkanaście lat młodszym.

Kupno wysypy kosztowało magika prawie 50 mln, a inwestycja od początku była przygotowana na wynajem dla zamożnych gości. Noc na Exuma Cays to wydatek rzędu 60 tys. dolarów w górę za noc. W zamian za to turyści oprócz ekskluzywnego dachu na głową, otrzymują dostęp do 40 prywatnych plaż, w pełni oświetlonych kortów tenisowych, jachtów, malowniczych pomostów i kina na wolnym powietrzu.

One Comment

    Skomentuj