Sprawdź co kolor oczu mówi o Twoim zdrowiu i osobowości - Zalajkowane.pl
Nowe!

Sprawdź co kolor oczu mówi o Twoim zdrowiu i osobowości

eye-fi

Kolor oczu mówi o Tobie więcej niż makijaż, albo model okularów, które nosisz. Kolor oczu opiera się na genetyce, a ta sama w sobie określa, na jakie choroby możesz być podatny, a na jakie nie.

Niektórzy uważają, że kolor oczu determinuje osobowość człowieka. Może to być także powiązane z genetyką, choć większość jest co do tego sceptyczna.

Rzućmy więc okiem, aby przekonać się, co same kolory mówią o sobie!

Oczy brązowe

shutterstock_317991971-750x513

Około 2 tys. badań opublikowaych w American Journal of Ophthalmology wykazało, że ciemne oczy są 2,5 raza bardziej narażone na rozwój zaćmy, niż te o innych odcieniach. Stwierdzono także, że nie ma to żadnego związku z ich ekspozycją na słońce.

„Według naszych badań, osoby z ciemnymi oczami noszą po prostu większe ryzyko, niezależnie czy są one miłośnikami słońca, czy też nie” – mówi Robert Cumming, profesor społeczności zdrowia na Uniwersytecie w Sydney. ( Źródło ) Dodatkowo, ci posiadający brązowe oczy, są mniej odporni na działanie alkoholu. Powinni o tym wiedzieć i pić z umiarem. 😉

Posiadacze brązowych oczu uważane są za osoby mądre, wydają się być urodzonymi liderami. Często są uważane za bardziej towarzyskie, kochają sport i rywalizację. Wydaje się, że mogłyby rządzić światem, ale może to być spowodowane tym, jak są postrzegane. Według badań, osoby o brązowych oczach są także widziane jako bardziej wiarygodne niż te np. z niebieskimi oczami.

Oczy niebieskie

shutterstock_316062083-750x513

Ludzie o niebieskich oczach są bardziej narażeni na rozwój czerniaka, ale z kolei najmniej grozi im bielactwo. Bielactwo to choroba, w której skóra traci naturalną pigmentację. Wydaje się to prawdziwe ze względu na genetyczne powiązanie zarówno koloru oczu jak i chorób skóry.

„Genetycznie, w pewnym sensie bielactwo i czerniak są biegunowe przeciwieństwne,” badacz Richard Spritz, MD, dyrektor Human Medical Genetics and Genomics Program at the University of Colorado School of Medicine, powiedział w komunikacie prasowym: „Zmiany genetyczne, które powodują bielactwo, wykluczają czerniaka, i vice versa.” ( Źródło )

Ludzie z niebieskimi oczami odznaczają się zwykle większą siłą fizyczną oraz siłą charakteru, nawet jeśli tego nie widać. Wiele osób ma tendencję do oceniania niebieskookich, zanim ich poznają, i uważają ich za słabych lub nieśmiałych. Jednak stwierdzono, że np. kobiety z niebieskimi oczami znacznie lepiej znoszą poród, niepokój, rzadziej zapadają na depresję. Są także ambitne i dociekliwe.

Oczy szare

shutterstock_318063506-750x513

Szare oczy są nieco ciemniejsze od niebieskich i występują rzadko. Ludzie z jaśniejszymi oczami są niestety bardziej narażone na czerniaka oka. To dlatego, że ich tęczówki nie odfiltrowują tyle światła, jak ich odpowiedniki w ciemniejszych kolorach. Są również podatne na zwyrodnienia plamki żółtej, z tego samego powodu. ( Źródło )

Osoby o szarych oczach wydają się być bardziej wyważone. Jednak bywają indywidualistami i trudno godzą się z narzucaniem czyjejś woli. Są też cierpliwe, pracowite i uparte, jeśli wierzą, że warto.

Oczy piwne

shutterstock_318064097-750x513

Ludzie z piwnymi oczami mogą być bardziej podatni na leki i mają mniejszą tolerancję na ból. Niestety, to wszystko co wiemy o osobach z piwnymi oczami, ponieważ są one bardziej tajemniczy, trudni do zbadania, ponieważ prawdziwie piwne są trudne do zdefiniowania. Większość z nich to wariacje niebieskiego lub zielonego. ( Źródło )

Kolor piwny bywa rzadkością wśród odcieni, dlatego wydaje się, że i osoby z takimi oczami są wyjątkowe. Powszechnie uważa się, że są spontaniczni i niezależni. Ich osobowość może być nieco trudniejszą do zrozumienia, ale taki już ich urok. Warto poświęcić trochę czasu, żeby bliżej piwnookiego poznać.

Oczy zielone

shutterstock_170358194-750x506

Zielone oczy, co może wydawać się dziwne, należą do tej samej kategorii co oczy szare. Dlatego podobnie jak szare, podatne są również na czerniaka oka oraz zwyrodnienia plamki żółtej. To wszystko jest związane z małą tolerancją światła przez te kolory. ( Źródło )

Osoby z zielonymi oczami uważane są za tajemnicze, intrygujące, a nawet sexy. Są nieprzewidywalne, bywają także porywczy. Świetnie radzą sobie z działaniem pod presją i są uważane za bardzo twórcze.

źródło: davidwolfe.com

Skomentuj