Jakie ogrodzenie wybrać na działkę rekreacyjną? - Zalajkowane.pl
Nowe!

Jakie ogrodzenie wybrać na działkę rekreacyjną?

Działki rekreacyjne stanowią wyjątkowe miejsce, gdzie możesz hodować dowolne rośliny, drzewa owocowe, krzewy czy warzywa. Na działkach często aranżuje się także strefy wypoczynkowe, które pozwalają zrelaksować się w otoczeniu zieleni osobom mieszkającym na co dzień w blokach mieszkalnych. Z jednej strony są to posesje własnościowe, z drugiej jednak należą do większej organizacji rodzinnych ogródków działkowych, którego plac w całości otoczony jest wysokim ogrodzeniem. Z tego powodu odgradzanie dodatkowo własnej działki z jednej strony nie jest konieczne. Istnieją jednak sytuacje, w których warto o tym pomyśleć. Czym otoczyć własny ogródek działkowy? O tym przeczytasz w artykule poniżej.

ogrodzenie na działkę

fot. pickpik.comPłot o zwiększonym bezpieczeństwie

Rodzinne ogródki działkowe, choć otoczone są ogrodzeniem, to jednak umożliwiają dostęp wszystkim osobom, nie tylko właścicielom poszczególnych działek. Jeśli na swoim terenie masz cenniejsze wyposażenie np. meble ogrodowe, kosiarkę, hodujesz warzywa lub owoce, wszystko to może być łakomym kąskiem dla złodziei. Niektórzy właściciele ponadto budują domki na swoich działkach, w których często przechowują jeszcze cenniejsze przedmioty. Z tego powodu, warto otoczyć działkę dodatkowym płotem.

Jeśli zależy Ci na zabezpieczeniu swojej działki, sięgnij po siatki ogrodzeniowe lub tańsze przęsła, którymi szybko otoczysz swoją działkę. Pamiętaj oczywiście o furtce, która pozwoli Ci swobodnie wejść na działkę. Choć w ten sposób nie zabezpieczysz się na sto procent przed kradzieżą, to jednak znacznie utrudnisz złodziejom zadania, a być może ich do tego zniechęcisz. 


Dekoracyjne ogrodzenie miejsca wypoczynku

Jeśli swoją działkę traktujesz jedynie jako miejsce wypoczynku na trawie w otoczeniu drzew – nie musisz inwestować w mocne ogrodzenie. Spokojnie wystarczą Ci płotki ogrodowe o różnej wysokości. Najczęściej wykonane są z drewna, które dodają uroku aranżacji i ładnie wkomponują się w otaczającą zieleń. Możesz wybrać tradycyjny płot ze sztachetami lub dekoracyjne lamele, które jeszcze ciekawiej wzbogacą aranżację całej posesji.

W ich przypadku również pamiętaj o zamontowaniu furtki, dzięki której możesz swobodnie wejść na działkę. Warto także zabezpieczyć płot przed warunkami atmosferycznymi, aby cieszyć się jego estetycznym wyglądem przez długi czas. Drewno jest jednak materiałem naturalnym, który niszczeje pod wpływem deszczu, mocnego słońca i morzu. Wystarczy jednak, że pomalujesz swój płot lakierem, bejcą czy farbą, a zwiększysz jego odporność na warunki atmosferyczne. 

Rodzinne ogródki działkowe zawsze otoczone są wysokim płotem i zamykane na furtkę, do której klucz mają tylko właściciele działek. Jednak pozostawiona otwarta furtka daje dostęp do terenu także osobom trzecim. Jeśli na swojej działce rekreacyjnej masz cenniejsze przedmioty – warto dodatkowo otoczyć ją siatką ogrodzeniową czy płotem ze stalowych przęseł. Jeśli jednak traktujesz ją jedynie jako miejsce wypoczynku i nie masz na niej nic, co zainteresowałoby złodziei, równie dobrze możesz otoczyć ją estetycznymi płotkami ogrodowymi wykonanymi z drewna.

Artykuł sponsorowany, powstał przy współpracy z marką Bricomarche

Skomentuj