Aktywność fizyczna na basenie, czyli lato w aquaparku!
Nowe!

Aktywność fizyczna na basenie, czyli lato w aquaparku!

Lato i basen to idealne połączenie, które pozwala ożywić zmęczone upałem ciało i przy okazji zaznać wspaniałych wodnych atrakcji. O ile oczywiście zdecydujemy się na park wodny, który ich nie szczędzi. W takiej sytuacji aktywność fizyczna na basenie obejmuje wiele ciekawych zabaw wodnych, które są wspaniałą rozrywką zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jak zatem urozmaici nam lato park wodny i dlaczego warto go odwiedzać?

basen

fot. unsplashDlaczego warto postawić na wodne wakacje w Parku Wodnym?

Wakacje, wakacjami, jednak dla dorosłych to nadal zwykły czas wypełniony codziennymi obowiązkami. Ten zwyczajowy dwutygodniowy urlop zbytniej różnicy nie robi, ale dzieciaki mają wolne i warto im zapewnić trochę rozrywki, która je odciągnie od komputerów i konsol. Z pewnością aktywność fizyczna na basenie przysłuży się ich zdrowiu i dobremu samopoczuciu. A przy okazji rodzice także będą mogli zaznać nieco wodnych atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich. Co najważniejsze wcale nie trzeba w tym celu udawać się do zagranicznych kurortów, można skorzystać z parków wodnych, których kompleksowa oferta skierowana jest do dzieci i dorosłych.

Przykładowo w Parku Wodnym w Krakowie do dyspozycji mamy:

  • 3 duże baseny i brodzik dla dzieci z Wyspą Piratów.
  • 10 zjeżdżalni zewnętrznych i wewnętrznych (w tym zjeżdżalnie multimedialne), których łączna długość wynosi 800 metrów.
  • Saunarium
  • Halę basenową z hydromasażami i biczami wodnymi
  • Atrakcje w postaci wodnej fali, ścianki wspinaczkowej, rwącej rzeki itp.
  • Restaurację.

W Parku Wodnym można spędzić nawet cały dzień i nikt nie będzie się nudził! Dlaczego jeszcze warto postawić na tego typu formę rozrywki?

Aktywność fizyczna na basenie

Ostatnie dwa lata nie były łatwe. Dzieci także mocno odczuły liczne ograniczenia, przez co poprzednie wakacje nie były takie, jak miało to miejsce w czasach przed pandemią. Ponadto nauczanie zdalne zrobiło spustoszenie w ogólnej kondycji fizycznej ogromnej części dzieci. W tym przypadku aktywność fizyczna na basenie jest świetnym sposobem, aby wprowadzić nieco ruchu do życia dzieci, a przy okazji zagwarantować im świetną zabawę i wspólnie spędzony czas. Dorośli także mogą czerpać z wyjątkowych korzyści, jakie daje wodna aktywność. Warto zauważyć, że pływanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na odstresowanie. A to nie wszystko, co ma do zaoferowania krakowski Park Wodny.


Stacja Parkowa, czyli zewnętrzna plaża w Parku Wodnym

Miłośnicy słonecznych kąpieli mogą nieco kręcić nosem na aquaparki, które jakby nie było, znajdują się w budynkach. W Krakowie nie ma tego problemu, bo przy samym obiekcie mieści się klimatyczna plaża z prawdziwego zdarzenia. Jest to Stacja Parkowa, gdzie wśród złotego piasku i pięknej zieleni rozlokowano brodzik, plac zabaw dla dzieci, ławki, mini bar i strefy relaksu. Tym samym odwiedzając krakowski park wodny, można zaznać nie tylko atrakcji wodnych, bo zatrzymując się w Stacji Parkowej, poczujemy się, jak na rajskiej wyspie i przy okazji złapiemy nieco letniej opalenizny.

 

Skomentuj