6 najbardziej niezwykłych szkół na świecie - Zalajkowane.pl
Nowe!

6 najbardziej niezwykłych szkół na świecie

Edukacja jest jedną z najważniejszych rzeczy dla każdego człowieka. Podczas nauki w szkole podstawowej, szkole średniej, czy na uczelniach wyższych otrzymujemy wiedzę i umiejętności niezbędne w życiu. Rodzice poświęcają wiele czasu, a często także środków, aby znaleźć i umożliwić nam edukację w najlepszych szkołach. Jaką naukę otrzymaliśmy? Ile wiedzy, mądrości i doświadczania niezbędnego w dorosłym życiu zyskaliśmy? Jakie wspomnienia pozostały po latach spędzonych w ławkach szkolnych?

Uczniowie współczesnych szkół, które przedstawiamy niżej, z pewnością wspominać będą, że uczyli się w niezwykłych szkołach. Bo to bardzo wyjątkowe, można by powiedzieć, że nawet trochę dziwne szkoły.

1. Sześcienna szkoła w Kopenhadze, w Danii.

Ta niesamowita szkoła jest w rzeczywistości jedną, gigantyczną klasą. To wręcz niewiarygodne, ale uczęszcza do niej blisko 1100 uczniów klas licealnych. Lekcje odbywają się w dużym przeszklonym sześcianie – ogromnej przestrzeni, która podzielona jest na tak zwane „bębny”. Podobno jest to bardzo wygodne, a dodatkowo wspomaga kreatywność i elastyczność myślenia młodzieży.


2. Szkoła, która uczy niebezpiecznych rzeczy. San Francisco, Kalifornia

Za zgodą i we współpracy z rodzicami, dzieci uczą się naprawdę niebezpiecznych rzeczy, w tym obchodzenia się z ogniem, demontażu i montażu urządzeń gospodarstwa domowego i tym podobnych. Trochę survivalu i majsterkowania – dla mnie bomba.


3. Pływająca szkoła w Makoko, Nigeria.

Ta szkoła znajduje się w rejonie przybrzeżnym i jest rzeczywiście pływająca. Zbudowano ją na pontonach ze względu na zmienny poziom wody w lagunie. Obecnie do szkoły uczęszcza około 100 uczniów w różnym wieku.


4. Szkoła „genderowa”. Sztokholm, Szwecja.

Ta szkoła jest rzadkością ze względu na traktowanie uczniów na zasadzie równości płci. Głównym celem jest przezwyciężenie stereotypów i wychowywanie dzieci bez tworzenia sztucznych różnic, a stawiając na indywidualne zdolności, predyspozycje i upodobania.


5. Szkoła z indywidualnym podejściem do każdego. Australia.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to po prostu bardzo kolorowa, ładna szkoła – jednak jej głównym celem jest słuchać tego, co mogą i chcą robić dzieci. Program nauczania jest układany indywidualnie dla każdego ucznia i może być nieznacznie korygowany przez nauczycieli i rodziców.


6. Szkoła jak open office. Ohio, Stany Zjednoczone.

Szkoła ta została zaprojektowana jak jedno duże biuro z 300 „komórkami” dla uczniów. Każde stanowisko jest wyposażone w komputer i indywidualny program nauczania.

źródło: demilked.com

Skomentuj