12 dziwnych rekordów Guinnessa
Nowe!

12 dziwnych rekordów Guinnessa

To, że niektórzy ludzie mają bardzo dziwne hobby wiemy na pewno wszyscy. Niektórzy potrafią nawet znaleźć się z tego powodu w księdze rekordów Guinnessa. Przygotowaliśmy dla was kilka bardzo dziwnych rekordów, które zostały wpisane do tej niesamowitej księgi.

Najdłużej trwająca.. czkawka
Czy zastanawialiście się kiedyś mając czkawkę co by było gdyby została ona z wami prze resztę życia? Zapewne nie, tak też było w przypadku pewnego Amerykanina Charlsa Obsborna, który dzięki swojej uporczywej przypadłości zapisał się na kartach księgi rekordów guinnessa. Czkawka u tego nieszczęśnika trwała 68 lat, a zaczęła się kiedy upadł na niego 140 kg wieprz w trakcie przygotowań do uboju, a zakończyła się zaledwie rok przed śmiercią. A więc Zalajkowani – lepiej nie straszcie swoich znajomych kiedy mają atak czkawki bo ich również może to spotkać. Ps. No chyba, że życzycie im źle 😉

Największa kolekcja lalek Barbie
Bettina Dorfmann z Niemiec ma kolekcję ponad 15 000 lalek Barbie, które zbiera od 1993 roku. (zdjęcie Ranald Mackechnie/Guinness World Records)
Kolekcja lalek barbie


Najstarsza aktywna gimnastyczka na świecie

Poznajcie Johannę Quaas urodzoną w 1925 roku w Niemczech. Jest to najstarsza na świecie gimnastyczka wciąż czynnie biorąca udział w zawodach sportowych. (zdjęcie Ranald Mackechnie/Guinness World Records)
Najstarsza gimnastyczka

Najcięższy rower
Ważący 750 kilogramów rower zbudowano w Arnhem, w Holandii. Projektant Wouter van den Bosch wpisany został oczywiście do księgi rekordów Guinessa. (zdjęcie Ranald Mackechnie/Guinness World Records)
Najcięższy rower


Najszybszy bieg na 100 metrów… na czworaka

Japończyk Ito Kenichi jest rekordzistą Guinnessa w biegu na 100 metrów na czworaka. Jego czas to 16.87. (zdjęcie Guiness World Records)
bieg na czworaka


Najdłuższy kontakt ze śniegiem

Jin Songhao pobił rekord „najdłuższy kontakt ze śniegiem całym ciałem”. Na zdjęciu popija browara i zagryza owocami morza. Musiał coś robić podczas tych 46 minut i 7 sekund, które spędził w zaspie. (zdjęcie Reuters/Stringer)
Browar w zaspie


Największa ilość osób z hula-hop

Mieszkańcy Bangkoku pobili ten rekord ponad rok temu w lutym 2013 roku. 4483 osoby jednocześnie bawiły się hula-hop przez siedem minut. Wydarzenie to zorganizowane było przez tamtejsze Ministerstwo Zdrowia, żeby promować zdrowy styl życia. (zdjęcie REUTERS/Kerek Wongsa)
Hula-hop


Najszybszy bieg na 100 metrów … w szpilkach

Na zdjęciu rekordzistka Julia Plecher – oficjalnie najszybsza kobieta świata na 100m biegająca w szpilkach. (źródło theguardian.com)
Bieg w szpilkach


Największa kolekcja… odkurzaczy

33 letni James Brown ma niesamowitą kolekcję odkurzaczy. Zebrał ich ponad 322. Poprzedni rekordzista miał ich „tylko” 160. (zdjęcie: Ranald Mackechnie/PR)
Kolekcja odkurzaczy


Koza Happie

Ta mieszkanka Florydy została rekordzistką Guinnessa w kategorii „najdłuższy dystans przebyty przez kozę na deskorolce”. (zdjęcie: James Ellerker/PR)
Koza na deskorolce


Milan Roskopf

Ten sympatyczny obywatel Słowacji pobił rekord świata w żonglowaniu .. piłami łańcuchowymi. Udało mu się wykonać 62 próby. Nie mamy informacji czy piły były włączone czy wyłączone….
Żonglowanie piłami łańcuchowymi


Największa cebula

Pete Glazebrook pozuje z cebulą, która ważyła 8kg 150g. Jest to oficjalnie najcięższa cebula świata.
Największa cebula świata

Skomentuj