Amatorów jazdy na dwóch kółkach nie brakuje, a z roku na rok przybywa ich coraz to więcej. Często chętniej wybieramy rower zarówno w formie rekreacyjnej, jak i w roli środka transportu na co dzień. Z czasem przewożenie bagażu na plecach lub bagażniku może jednak stać się uciążliwe. Dlatego warto rozważyć zakup sakwy na rower, dzięki której problem zniknie. Pytanie tylko, jaką torbę rowerową wybrać i czym się kierować przy zakupie?
Przeznaczenie i potrzeby sakwy rowerowej
Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, czego dokładnie potrzebujemy i jakie będzie główne przeznaczenie sakwy rowerowej. Czy będzie przeważnie służyła w mieście, ponieważ dojeżdżamy rowerem do szkoły czy pracy i potrzebujemy miejsca na torebkę, plecak i zakupy spożywcze zrobione po drodze, czy może jesteśmy zapalonymi miłośnikami spędzania weekendów na dwóch kółkach na bliższych i dalszych wycieczkach? Warto odpowiedzieć sobie samemu na to pytanie i określić swoje potrzeby. Wtedy zdecydowanie łatwiej będzie przefiltrować bogatą ofertę różnorodnych toreb, którą znajdziemy przykładowo na stronie Sakwy rowerowe – e-horyzont.pl. Dostępne są w zróżnicowanych rozmiarach i do umiejscowienia zarówno przy bagażniku, jak i pod siodełkiem, a nawet do zamontowania przy kierownicy.
Wodoodporność i szczelność mają znaczenie
To może banał, ale czasem umyka. Należy pamiętać o tym, by dokładnie sprawdzić, z czego uszyta jest sakwa i w jaki sposób zamykana. Nawet jeśli nie planujemy wycieczek w deszczu, warto zadbać o to, by materiał był wodoodporny. Wtedy nie straszna nam mżawka, a nawet spora ulewa, a bagaż jest bezpieczny. Torby rowerowe, które zamykane są za pomocą zawinięcia ich i spięcia klamrą, wykazują się największą szczelnością, oczywiście pod warunkiem, że zrobimy to starannie.
Sposób montowania sakwy do roweru
Najczęściej spotykaną metodą montażu sakw do roweru są metalowe haki lub paski z rzepami. Haki są jednak znacznie bardziej wytrzymałe i odporne na zniszczenia, a także pozwalają na przewóz bagażu o dużej wadze. Co prawda mogą porysować metalową konstrukcję bagażnika, więc należy zastanowić się, czy będzie to dla nas dużym minusem. Z kolei pasków z rzepami potrzeba znacznie więcej, by prawidłowo przymocować torbę. Dodatkowo, sakwę rowerową z hakami znacznie szybciej można ściągnąć z roweru, natomiast rzepy wymagają nieco więcej czasu.
Odpowiednie przygotowanie na wycieczkę – co musisz wiedzieć?
Niezależnie od tego, czy wybieramy się na jednodniową wycieczkę, czy na kilka dni spędzanych pod namiotem, zawsze trzeba sprawdzić stan techniczny roweru i mocowanie sakw. Podczas wyprawy trudniej będzie cokolwiek naprawić, a nawet mała usterka może z powodzeniem zepsuć wypad. Gdy z pojazdem wszystko w porządku, nie zapominajmy o sobie. Rękawiczki na rower mogą okazać się bardzo przydatne, jeśli planujemy długo jechać, ponieważ zapobiegną powstawaniu odcisków. Warto zadbać również o odpowiednią odzież dostostosowaną do pogody. Doskonale sprawdzą się ubrania z tkaniny softshell. Bluzy, kurtki czy spodnie softshell – sklep.jack-wolfskin.pl zapewnią komfort i ciepło. Przyda się także czapka na uszy i okulary przeciwsłoneczne.
Sakwa ma być dla Ciebie!
Pamiętajmy na końcu o tym, że sakwa rowerowa ma służyć nam i to my decydujemy, czego nam potrzeba. Ma być duża, mała, na kierownicy czy bagażniku, czarna czy niebieska – to my decydujemy. Pewne jest to, że przewożenie bagażu w torbie rowerowej znacznie polepszy jakość i komfort jazdy, a wycieczki rowerowe staną się jeszcze większą przyjemnością.
Skomentuj
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.