Telewizja i Internet – korzyści z pakietu
Nowe!

Telewizja i Internet – korzyści z pakietu

Telewizja i Internet w jednym pakiecie znajdują się w ofercie wszystkich operatorów. Pakiety jednak wzbudzają kontrowersje. Starsi klienci nie są tak bardzo zainteresowani fantastycznymi parametrami Internetu, a młodsi najchętniej zrezygnowaliby z telewizji. Sprawdź, dlaczego warto jednak decydować się na takie zestawy.

Handlowcy zarówno dużych operatorów, jak i lokalnych kablówek proponują kilka usług w pakiecie. Najczęściej jest to telewizja, Internet i telefon w jednym zestawie. Niestety wielu klientów jest ciągle niezadowolonych i domaga się na przykład samego Internetu lub tylko telewizji, bo twierdzą, że nie korzystają z sieci lub nie mają nawet telewizora. W takiej sytuacji bardzo trudno im wytłumaczyć, że pakiet to naprawdę realne korzyści. Zresztą, praktycznie już dziś trudno znaleźć w ofertach operatorów propozycje, które dotyczą tylko pojedynczych usług.

telewizja i internet w pakiecie - czy warto?

fot. fotolia.pl



Znacząca redukcja kosztów

Dlaczego usługi w pakietach są sporo tańsze niż wówczas, gdy trzeba je proponować pojedynczo? Odpowiedź na to pytanie ma proste uzasadnienie ekonomiczne. Stworzenie pakietu usług daje możliwość redukcji ceny nawet o połowę i można łatwo to wytłumaczyć. Operatorzy toczą swoistą walkę cenową między sobą, ale nie mogą zejść poniżej pewnego poziomu opłacalności, dlatego „pakietują” usługi, bo to zapewnia im pełną kontrolę nad klientem i zatrzymuje go na dłużej.

Łatwo można przekonać się o tym, analizując oferty różnych operatorów. Telewizja i Internet w pakiecie najczęściej kosztują w granicach 60% kwoty, która trzeba by wydać na zakup telewizji i Internetu osobno. Operatorzy stosują także często jeszcze inną zachętę do zakupu ich usług. Proponują tym atrakcyjniejsze ceny, im więcej usług zostanie zakupionych przez klienta.

Koszty obsługi wszelkich formalności

Decydowanie się na każdą usługę od innego operatora powoduje wzrost kosztów obsługi tych usług. Otrzymuje się osobne faktury do każdej usługi, a to oznacza opłacanie ich osobnymi przelewami. Każdy przelew to kolejna opłata. W takim gąszczu łatwo też o pomyłkę lub przeoczenie jakiejś płatności, co może skutkować odsetkami, karami lub nawet niespodziewanym wyłączeniem usługi. Bardzo często jej ponowne przyłączenie obłożone jest wysoką opłatą.

Z czasem telewizja będzie tylko dodatkiem do Internetu

Najczęściej to starsze pokolenie nie potrafi zaakceptować opłaty za Internet. Tłumaczą handlowcom, że nie korzystają z Internetu wcale albo robią to tylko sporadycznie. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że wkrótce telewizja stanie się wyłącznie dodatkowym bonusem do tego, co zaoferuje nam Internet. Operatorzy już dziś promują specjalne oferty tak zwanej telewizji przez Internet (IPTV), a z kolei operatorzy telefonii komórkowej też kuszą usługami dostępu do Internetu, i to zarówno tego stacjonarnego, jak i mobilnego. Uruchamiane są coraz to nowe usługi takie jak: VOD czy Play Now TV. Powoli zatem kończy się era zbędnych kanałów telewizyjnych. Klient otrzyma dokładnie to, czego potrzebuje i z czasem wystarczy do tego tylko Internet, a telewizja stanie się tylko niewielkim dodatkiem do niego. Seniorzy, pomimo niechęci do Internetu, powinni jednak zacząć zaprzyjaźniać się z tą, już nie tak nową, technologią, a u operatorów śmiało wybierać pakiety usług.


Tekst powstał przy współpracy z firmą Vectra


Skomentuj