Nowe!

10 najbardziej nawiedzonych zamków w Europie

2 / 2

5. Zamek w Dover – Anglia

Zamek w Dover jest średniowieczną budowlą położoną w hrabstwie Kent, w Anglii. Mówi się, że zamek nawiedzany jest przez bezgłowego ducha, który został zamordowany i pozbawiony głowy, kiedy przenosił dużą sumę pieniędzy. Od czasu do czasu pojawia się też duch damy ubranej w czerwoną suknię. Podobno też drzwi zamykają i otwierają się tam same.

Zamek w Dover

fot: screen z youtube4. Zamek Stirling – Szkocja

Znajdujący się w Szkocji, zamek Stirling jest jednym z najważniejszych zamków w tym kraju. Najbardziej znanym duchem tego miejsca jest duch Highlandów, ubrany w tradycyjny, szkocki strój. Pewien architekt zdołał nawet uchwycić go na filmie.

Kolejnym sławnym duchem jest Zielona Dama, która jest uważana za jedną ze służek królowej Szkocji. Zginęła ratując życie Królowej Marii podczas pożaru sypialni. Widywano ją kilkukrotnie w całym zamku.

Zamek Stirling

fot: Tripadvisor.co.uk3. Zamek w Fyvie – Szkocja

Zamek znajduje się we wsi Fyvie, w Szkocji. Podobnie jak wiele innych szkockich zamków, ten również jest nawiedzony i przeklęty. Szczątki kobiety zostały odkryte za ścianą sypialni w 1920 roku. Uważa się, że to szczątki Lady Meldrum, która zmarła w XIII wiek. Wielu ludzi widziało jej ducha i doświadczyło niewyjaśnionych, dziwnych zdarzeń podczas wizyty w zamku.

Kolejnym duchem jest Dama Lillias, która była żoną Thomasa the Rhymera. Po urodzeniu pięciu córek, Thomas nadal pragnął chłopca. Nie miał cierpliwości i zdradzał Damę Lilias, która na skutek zawodu miłosnego, gdy dowiedziała się o romansie męża. W nocy, gdy Thomas the Rhymer poślubił kuzynkę swojej żony, odkryli wyryte w kamieniu słowa „D LILIAS DRUMMOND”, które można zobaczyć do dziś.

Zamek w Fyvie

fot: visitscotland.com2. Zamek w Tamworth – Anglia

Najbardziej znanymi duchami zamku w w Tamworth są Biała Dama i Czarna Pani. Legenda głosi, że Biała Dama została uwięziona w wieży na zamku przez Sir Tarquina. Podczas misji ratowniczej, jej kochanek został zamordowany przez Sir Lancelota du Lac. Można zaobserwować jej widmo błąkające się po zamku. Czarna Pani jest duchem zakonnicy zwanej Editha. Mówi się, że jej duch zaatakował barona Roberta, a jego okrzyki bólu rozległy się po całym zamku.

Zamek w Tamworth

fot: webbaviation.co.uk1. Zamek w Champtocé-sur-Loire – Francja

Płacz dzieci i tętent niewidzialnego konia można podobno usłyszeć w ruinach XIII-wiecznego zamczyska. Wszystko miało zacząć się setki lat temu, kiedy pewien szlachcic poprosił o pomoc w zdobyciu funduszy samego diabła. Po zawarciu paktu początkowo w okolicy zaczęły znikać dzieci, a następnie w zamkowej wieży znaleziono liczne, niezidentyfikowane szczątki.

Ruiny zamku w Champtoce-sur-Loire

fot: wikipedia
Dla miłośników legend i niesamowitych opowieści polecamy książkę “Duchy polskich miast i zamków”.za www.wonderslist.com

One Comment

Skomentuj